Aktualności

Nowe szkolenia Esri w ofercie Esri Polska

Wraz z rozwojem oprogramowania ArcGIS i wielu nowych produktów wydawanych w otoczeniu rozwijanej od kilku lat usługi ArcGIS Online firma Esri rozszerza i dostosowuje swoją ofertę autoryzowanych szkoleń.


W roku 2017 dokonane zostały aktualizacje materiałów szkoleniowych do wersji ArcGIS 10.5 oraz pojawił się szereg nowych szkoleń dostosowanych do rozwoju oprogramowania i zmieniających się potrzeb szkoleniowych klientów. Esri Polska stara się stopniowo wprowadzać te zaktualizowane i nowe szkolenia z oferty Esri Inc.

Pierwszym szkoleniem z nowej serii jest „Wprowadzenie do ArcGIS Pro dla specjalistów GIS”, którego premierowa edycja odbędzie się 27-28.03.2017. W tym terminie mamy już komplet uczestników, w związku z czym otwarty do zapisów został drugi termin tego szkolenia 8-9.05.2017.
To dwudniowe szkolenie oparte na oryginalnych danych Esri Inc. zostało przetłumaczone na język polski i jest przeznaczone dla doświadczonych użytkowników oprogramowania ArcGIS (ArcMap), którzy chcą wykorzystać funkcjonalność nowej aplikacji ArcGIS Pro.
ArcGIS Pro, to najnowsza aplikacja dołączona do oprogramowania ArcGIS, została zaprojektowana w celu udzielenia pomocy specjalistom zajmującym się obsługą systemów GIS w wykonywaniu projektów i udostępnianiu wyników ich pracy innym potencjalnym użytkownikom w sposób znacznie szybszy i łatwiejszy niż dotychczas. Dzięki nowoczesnemu interfejsowi w postaci wstążki i ścisłej integracji możliwości środowisk 2D i 3D, aplikacja ArcGIS Pro usprawnia znakomicie sposób prowadzenia prac w systemach GIS.

W następnej kolejności w celu umożliwienia użytkownikom ArcGIS korzystania z funkcjonalności aplikacji ArcGIS Pro wprowadzamy nowe szkolenie „ArcGIS Pro: Efektywne wykorzystywanie narzędzi GIS”. To trzydniowe szkolenie dedykowane jest nowym użytkownikom oprogramowania ArcGIS, którzy chcą wykorzystać funkcjonalność aplikacji ArcGIS Pro; w tym osobom edytującym dane, analitykom GIS, osobom projektującym mapy i bazy danych GIS oraz deweloperom aplikacji desktopowych. Szkolenie przygotowuje do wydajnej pracy w aplikacji ArcGIS Pro poprzez zapoznanie z najpowszechniej wykorzystywanymi procedurami wykonywania zadań w systemie GIS. Kurs wprowadza metody i dobre praktyki stosowane przy tworzeniu map, zarządzaniu danymi, wykonywaniu analiz oraz udostępnianiu danych i innych zasobów GIS. Wygodne ćwiczenia praktyczne pozwalają na zdobycie doświadczeń potrzebnych do sprawnego korzystania z nowoczesnego interfejsu aplikacji ArcGIS Pro i efektywne wykorzystanie jej możliwości. Szkolenie jest oparte na oryginalnych danych Esri Inc. i nie zostało jeszcze przetłumaczone na język polski, w czasie kursu uczestnicy pracują z podręcznikami w języku angielskim, ale mamy nadzieję, że z pomocą instruktora znaczna część zainteresowanych tym kursem znakomicie sobie poradzi. Zainteresowanym proponujemy pierwszy termin tego szkolenia 17-19.05.2017, a następny już 21-23.06.2017. Wydanie wersji polskiej podręcznika planujemy w drugiej połowie roku 2017.

W ramach aktualizacji oferty w najbliższym czasie wprowadzamy nową wersję znanego szkolenia „Tworzenia aplikacji internetowych przy użyciu ArcGIS API for JavaScript”. Szkolenie dwudniowe zastępujemy nowym trzydniowym szkoleniem „Wprowadzenie do tworzenia aplikacji internetowych przy użyciu ArcGIS API for JavaScript”. Szkolenie oparte na oryginalnych danych Esri Inc., tak jak w poprzedniej wersji nie zostało przetłumaczone na język polski i nie planujemy polskiego wydania, zakładając, że zagadnienia programistyczne najlepiej jest prezentować w oryginale. Szkolenie dedykowane jest programistom JavaScript, kadrze technicznej i analitykom GIS, którzy chcą tworzyć aplikacje zawierające usługi i funkcje ArcGIS. Kurs zakłada znajomość środowisk HTML, CSS i JavaScript. Wersja 4 ArcGIS API for JavaScript zapewnia ulepszone narzędzia dla tworzenia aplikacji oraz nowe możliwości łatwego włączania zasobów 2D i 3D. Kurs ten wprowadza klasy API, komponenty i dostępne funkcje, które pomogą uczestnikom tworzyć wysokowydajne aplikacje internetowe, prezentujące zasoby i możliwości oprogramowania ArcGIS. Pierwsza edycja nowego szkolenia odbędzie się już 18-20.04.2017.

Zapraszamy do zapisywania się na te szkolenia w naszym formularzu internetowym: http://www.esri.pl/szkolenia/terminarz-szkolen/
Będziemy Państwa informować na bieżąco w miarę postępu prac związanych z aktualizacją oferty i wprowadzaniem nowych szkoleń.

Autoryzowane Centrum Szkoleniowe Esri.

Wróć do Aktualności

Nowe publikacje Esri Press

GIS Day 2015

Kontakt