kursy bezpłatne
 
Zapraszamy do korzystania z bezpłatnych samouczków i kursów dostępnych po zalogowaniu na platformie e-learningowej.
 
Kursy:
Wprowadzenie do ArcGIS Onlinerozwiń
"Wprowadzenie do ArcGIS Online" to kurs składający się z trzech modułów, omówione w nim zostały zagadnienia dotyczące serwisu ArcGIS Online. To idealny kurs dla osób, które chcą się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do danych, usług mapowych, jak rozpocząć realizację projektów GIS, bez ponoszenia kosztów związanych z inwestycją w oprogramowanie i dane. Wiedza teoretyczna z tego właśnie zakresu, wsparta ćwiczeniami praktycznymi wprowadza uczestników do świata ogromnych możliwości serwisu ArcGIS Online. W trakcie kursu można dowiedzieć się, jak przygotować i opublikować swoje dane, wyszukiwać i zakładać grupy związane z określoną dziedziną nauki, projektami czy branżą. Polecany początkującym, ale także doświadczonym pasjonatom GISu, poszukującym źródeł danych oraz możliwości wymiany wiedzy z osobami o podobnych zainteresowaniach.

Więcej
ArcGIS Explorer Desktoprozwiń
ArcGIS Explorer to prosta i intuicyjna w obsłudze, ogólnie dostępna przeglądarka danych GIS. Umożliwia dodawanie różnego rodzaju danych zarówno lokalnych typu klasy geobazy, pliki shape, KML/KMZ, GPX oraz formaty rastrowe (JPEG 2000, GeoTIFF, MrSID), jak i obsługę usług mapowych w widoku 2D i 3D, z dostępem do gotowych map bazowych, udostępnianie map oraz ich elementów za pośrednictwem poczty elektronicznej, czy serwisu ArcGIS Online. Pomaga również w integracji różnorodnych danych z informacją geograficzną i ułatwia odnajdywanie, wizualizowanie, udostępnianie i prezentowanie informacji przestrzennej.
Podczas kursu uczestnicy uczą się dostosowywać wygląd aplikacji, nawigować i przeglądać mapy, dodawać i edytować notatki na mapie, dodawać dane, pracować na warstwach, przeprowadzać proste analizy, dodawać narzędzia analityczne, przygotowywać i odtwarzać prezentację.

Więcej
Dostosowanie interfejsu ArcGIS Desktoprozwiń
Kurs "Dostosowanie interfejsu ArcGIS Desktop" przeznaczony dla osób niebędących programistami, które chcą dowiedzieć się jak dostosować interfejs aplikacji ArcMap i ArcCatalog do własnych potrzeb. Poprzez zmianę ustawień kontrolek interfejsu i wykorzystanie dostępnych próbek kodów, uczestnicy kursu uczą się dopasowywać interfejs oprogramowania ArcGIS do własnych preferencji i toku pracy. Na kursie poruszone zostaną takie zagadnienia, jak zmiany ustawień podstawowych elementów interfejsu, dostosowanie pasków narzędziowych i menu, tworzenie własnych narzędzi i przycisków, a także lokalizowanie i implementowanie istniejących kodów VBA do tworzenia własnej funkcjonalności. Kurs jest kompatybilny z wersją 9.x oprogramowania ArcGIS Desktop

Więcej
Wprowadzenie do aplikacji ArcToolboxrozwiń
Kurs "Wprowadzenie do aplikacji ArcToolbox" składa się z pięciu lekcji, stanowi podstawy wiedzy z zakresu obsługi aplikacji ArcToolbox. Uczestnicy kursu dowiedzą się, co to jest aplikacja ArcToolbox i do czego służy, jak przeprowadzać operacje na skrzynkach narzędziowych typu dodawanie, usuwanie, wklejanie skrzynek narzędziowych, jak dodać dokumentację, a następnie wyeksportować ją do pliku HTML.

Więcej
Tutorialerozwiń
Zawartość poniższych tutoriali dostępna jest po zalogowaniu:
 • Tworzenie interaktywnej mapy w sieci
  Tworzenie mapy internetowej w środowisku ArcGIS Online, począwszy od wyszukiwania zasobów, konfiguracji, zmiany symbolizacji warstw po jej udostępnianie innym użytkownikom.
  Więcej
 • Własna galeria map w ArcGIS Online
  Dostosowanie aplikacji galerii map, tworzenie i przygotowanie map, pakietów warstw, synchronizacja danych i instalowanie galerii.
  Więcej
 • Przepływ prac związanych z przepływ prac związanych z tworzeniem i udostępnianiem map
  Tworzenie mapy internetowej z użyciem danych GPX, wykonanie analizy Hotspot, publikowanie wyników z poziomu ArcGIS for Desktop i udostępnianie w ArcGIS Online.
  Więcej
 • Kalibracja rastra
  Kalibracja obrazu TIFF, który ma lekkie przesunięcie – opis zadań związanych z dopasowaniem w celu ich dostosowania do pozostałych danych.
  Więcej
 • Import danych z arkusza Excel
  Przegląd danych Excel w aplikacji ArcCatalog. Import danych tabelarycznych do nowoutworzonej geobazy.
  Więcej
 • Tworzenie i udostępnianie pakietów geoprzetwarzania
  Czym jest pakiet geoprzetwarzania, jak go utworzyć i udostępnić.
  Więcej

Nowe publikacje Esri Press

Autoryzacje

Kontakt

Dział Szkoleń
T: +48 22 749 87 06
T: +48 22 749 87 68
T: +48 22 749 87 00 
E: