Bezpieczeństwo i administracja centralna
 
GIS w bezpieczeństwie i administracji centralnejrozwiń
Systemy informacji geograficznej mają bardzo szerokie zastosowanie w sektorze bezpieczeństwa i administracji centralnej. GIS ułatwia podejmowanie decyzji oraz zwiększa efektywność prowadzonych prac zarówno na etapie planowania i analizy działań, jak i ich realizacji oraz monitorowania.

Systemy informacji geograficznej wykorzystywane są przez policję, jednostki odpowiedzialne za zarządzanie kryzysowe oraz wszystkie rodzaje sił zbrojnych: wojska lądowe, marynarkę wojenną, siły powietrzne, wojska specjalne, a także wywiad. Dzięki możliwości wykonywania szybkich analiz na podstawie wszystkich dostępnych informacji oprogramowanie GIS daje rzetelną ocenę sytuacji. Pozwala identyfikować potencjalne zagrożenia, określać potrzeby, ustalać hierarchię ważności podejmowanych działań oraz koncentrować siły i środki w odpowiednim miejscu i we właściwym czasie.
Small ELArozwiń
Firma Esri Polska stworzyła nową ofertę, związaną ze specjalną licencją na oprogramowanie Esri, o nazwie Small Enterprise License Agreement.
Jej celem jest umożliwienie skorzystania z jak najszerszej gamy produktów Esri:
  • wojwwódzkim komendom straży pożarnej;
  • wojewódzkim komendom straży miejskiej;
  • oddziałom straży granicznej.
Oferta stwarza ogromną szansę powyższym instytucjom do zbudowania profesjonalnego systemu wspomagającego podejmowanie decyzji, zaawansowanej platformy informatycznej służącej wszystkim podległym jednostkom, a przede wszystkim społeczeństwu. Mogą z niej skorzystać zarówno dotychczasowi, jak i nowi użytkownicy oprogramowania Esri. Oferta kierowana jest do instytucji, które ze względów finansowych nie mogły dotychczas korzystać z oprogramowania Esri, ale także do tych, które chcą rozszerzyć swoje rozwiązania GIS.

Czytaj więcej
Analizy przestrzennerozwiń
Wydarzenia specjalne takie jak imprezy sportowe, koncerty, parady oraz delegacje ważnych osób mogą przyciągać tysiące ludzi, co wiąże się z potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa uczestników wydarzenia. Kluczową częścią planowania zabezpieczenia tego typu wydarzeń jest obserwacja tłumu. Można to osiągnąć poprzez zamieszczenie kamer w strategicznych miejscach. Organy ścigania mogą również ustawić swoich pracowników na dachach budynków lub w innych punktach widokowych w celu obserwacji zachowania tłumu podczas zdarzenia.

Esri Polska oferuje w tym zakresie następujące rodzaje analiz:

Kontakt

Dział Bezpieczeństwa i Administracji Centralnej
T: +48 22 749 87 30
M: 608 332 661
E:

Kontakt

Dział Bezpieczeństwa i Administracji Centralnej
T: +48 22 749 87 30
M: 608 332 661
E:

Środowisko Informacji - 2015

  v1 banner si 2015 140x100 white