GIS DAY 2020

Weź udział w międzynarodowych obchodach technologii GIS

Zapraszamy na wirtualne sesje, podczas których nasi eksperci opowiedzą o tym, jak GIS wspiera naukę i technologię w różnych dziedzinach życia, a tym samym pomaga podejmować efektywne decyzje.

18.11.2020 (środa)

10:00, 11:00, 12:00

Online

GIS Day 18 listopada 2020

GIS Day to międzynarodowe i coroczne spotkanie wszystkich użytkowników i pasjonatów systemów informacji geograficznej. Pierwszy oficjalny Dzień GISu odbył się w 1999 roku i do tej pory nieprzerwanie cieszy się dużą popularnością.

W tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną, spotkamy się online. Specjalnie na ten dzień przygotowaliśmy aż trzy spotkania, na które zapraszają nasi eksperci. Niezależnie od tego, czy jesteś studentem, specjalistą GIS czy nowicjuszem w dziedzinie geografii, zarezerwuj czas i weź udział w GIS Day 2020. Czekamy na Ciebie 18 listopada!

Wybierz prelekcję, w której chcesz uczestniczyć:

GIS i drony w służbie człowiekowi – wsparcie bezpieczeństwa publicznego


Godzina: 10:00

Dowiedz się, jak w różnych sytuacjach wspólne wykorzystanie dronów i analiz przestrzennych wykonywanych w środowisku ArcGIS i ENVI, niesie wymierne korzyści przeciwdziałania lub koordynacji w sytuacjach zagrożenia i prewencji zdarzeń niepożądanych. Pokażemy, jakie możliwości analityczne niesie ze sobą ArcGIS, wykorzystując zarówno dane ze specjalistycznych sensorów doczepionych do drona (np. LiDAR) jak i zwykłych zdjęć fotograficznych, które może wykonać każdy dron.

Wirtualna wycieczka po geoportalu Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie


Godzina: 11:00

Panująca pandemia uniemożliwia nam wychodzenie z domu. Mimo to, dzięki zastosowaniu systemów GIS, zwiedzanie ciekawych miejsc wciąż jest możliwe! Już 18 listopada możesz odwiedzić z nami Pałac w Wilanowie nie ruszając się z domu. Podczas wycieczki będziesz mógł podziwiać dekoracyjne fasady, zobaczyć na jednym z obrazów zwierzę uosabiające Jana III Sobieskiego, zajrzeć do pierwszej wybudowanej w Wilanowie łazienki oraz obejrzeć jak pałac wyglądał na pocztówkach z początków XX wieku.

ArcGIS Urban – nowy wymiar inteligentnego rozwoju miasta


Godzina: 12:00

Podczas prezentacji przedstawimy nowe, oparte na przeglądarce internetowej, narzędzie 3D służące do planowania zagospodarowania przestrzennego – ArcGIS Urban. Opowiemy Wam, w jaki sposób można inteligentnie zarządzać miastem oraz jak ArcGIS Urban wspomaga proces projektowania nowej zabudowy w miastach takich jak Genewa, Seattle, Boston czy San Francisco. Pokażemy także kilka wybranych możliwości oprogramowania na przykładzie danych z Warszawy.