Kalejdoskop GIS
 
okładka Kalejdoskopu GISZaprezentowane na mapach polskie przykłady ważnych i innowacyjnych wdrożeń z wykorzystaniem systemów informacji geograficznej.
 
W październiku 2012 roku nakładem wydawnictwa Esri Polska ukazał się „Kalejdoskop GIS”. Publikacja ta powstała z myślą o szerokim wachlarzu organizacji, w których możliwe jest wykorzystanie systemów informacji geograficznej.

Inspiracją dla „Kalejdoskopu GIS” był znany i ceniony Esri Map Book. Ta publikowana corocznie, począwszy od 1984 roku, pozycja zawiera informacje o ważnych i innowacyjnych osiągnięciach powstałych z wykorzystaniem systemów informacji geograficznej na całym świecie.

Wiedząc, że polscy użytkownicy oprogramowania GIS firmy Esri również realizują ciekawe projekty, postanowiliśmy stworzyć materiał w całości poświęcony przedsięwzięciom realizowanym w naszym kraju. Dzięki zaangażowaniu naszych Klientów, na kartach „Kalejdoskopu GIS” udało się zgromadzić przykłady zastosowania naszego oprogramowania, między innymi w administracji samorządowej, w zarządzaniu środowiskiem, w planowaniu przestrzennym i urbanistyce, oraz w zarządzaniu kryzysowym. Przeczytać możemy o projekcie promocji inwestycyjnej Miasta Katowice, dostępności komunikacyjnej kampusu lubelskiego Uniwersytetu Przyrodniczego czy GIS-ie dla Muzeum Pałacu w Wilanowie. W „Kalejdoskopie GIS” znalazły się również mapy prezentujące, m.in. wpływ huraganu na drzewostany Puszczy Piskiej, geologię Tatr czy też strefy ograniczonej zabudowy lotniska Poznań.

Nowe publikacje Esri Press

Autoryzacje

Kontakt