Mapping the Nation: Supporting Decisions that Govern a People
 
okładka książki pod tytułem "Mapping the Nation"Czwarta z serii książek „Esri Mapping the Nation” poświęcona została wykorzystaniu systemów informacji geograficznej do wspierania działań osób decyzyjnych. Ukazuje, jak GIS jest używany przez rząd federalny Stanów Zjednoczonych do oceny i rozwiązywania problemów społecznych, gospodarczych i środowiskowych na poziomie lokalnym, regionalnym, krajowym i globalnym. Technologia GIS pomocna jest m.in. w wizualizacji i analizowaniu danych agencji rządowych, które następnie stanowią podstawę do podejmowania możliwie najlepszych decyzji w niemal każdym aspekcie działań rządu federalnego USA.

Wersja drukowana książki zawiera 125 kolorowych map, które zostały stworzone w ponad 30 federalnych agencjach rządowych USA, w tym w: Departamencie Rolnictwa, Departamencie Obrony Stanów Zjednoczonych, Departamencie Zdrowia i Opieki Społecznej. Cyfrowa wersja książki daje możliwość interaktywnego i bardziej szczegółowego zapoznania się z mapami, dostępnymi w wersji online.

Książka jest dostępna bezpłatnie dla korzystających z aplikacji Esri Bookstore na Apple iTunes oraz w sklepie Google Play.

„Mapping the Nation: Supporting Decisions that Govern a People″
Źródło: Esri Press
Data wydania: luty 2014
Liczba stron: 120
Język publikacji: angielski
ISBN: 9781589483477

Nowe publikacje Esri Press

Autoryzacje

Kontakt