Mapping the Nation: Building a More Resilient Future
 

mappinthenationNakładem wydawnictwa Esri Press ukazała się piąta z serii książka Mapping the Nation: Building a More Resilient Future. Publikacja ta jest zbiorem map, które ilustrują sposoby wsparcia działań osób decyzyjnych w zakresie m.in. ożywienia gospodarczego, zrównoważonego rozwoju i ochrony klimatu poprzez analizy GIS.

Mapy przedstawiają w jaki sposób pracownicy federalni i urzędnicy wykorzystują systemy informacji geograficznej w analizach, planowaniu czy formułowaniu odpowiedzi na problemy społeczne, gospodarcze i ochrony środowiska na szczeblu lokalnym, regionalnym, krajowym i globalnym.

Wersja drukowana książki zawiera 118 kolorowych map, które zostały stworzone w ponad 50 federalnych agencjach rządowych USA, m. in w: Departamencie Obrony Stanów Zjednoczonych, Departamencie Edukacji. Cyfrowa wersja książki daje możliwość interaktywnego i bardziej szczegółowego zapoznania się z mapami, dostępnymi w wersji online.

Mapping and Apping the Nation 2015 jest dostępna bezpłatnie dla korzystających z aplikacji Esri Bookstore na Apple iTunes oraz w sklepie Google Play.

Mapping the Nation: Building a More Resilient Future

Źródło: Esri Press
Liczba stron: 108
Język publikacji: angielski
ISBN: 9781589483910

Nowe publikacje Esri Press

Autoryzacje

Kontakt