ArcGIS 4׃ Udostępnianie informacji geograficznej w sieci

ArcGIS 4׃ Udostępnianie informacji geograficznej w sieci

zapisz się na szkolenie

Aktualnie szkolenia prowadzone przez instruktorów Esri Polska odbywają się wyłącznie w formie zdalnej (do odwołania). Pomimo zmiany formuły, szkolenia online w zakresie treści i przekazu są identyczne jak autoryzowane szkolenia Esri prowadzone w trybie stacjonarnym.
Szczegółowy opis procedury prowadzenia szkoleń i wymagań technicznych w trybie zdalnym znajduje się w Regulaminie szkoleń organizowanych przez Esri Polska. Szczegółowa instrukcja korzystania z platformy zdalnej jest wysyłana do uczestników szkoleń po potwierdzeniu organizacji szkolenia.

Poziom

Zaawansowany

Czas trwania

2 dni

Podręcznik

jęz. polski

Koszt szkolenia (netto)

2 000,00 zł

System ArcGIS pozwala na udostępnianie informacji geograficznej na wiele sposobów i poprzez różne platformy. Kurs uczy jak dzielić się danymi geograficznymi, mapami i ścieżkami pracy w formie usług, które można publikować za pomocą ArcGIS Online, ArcGIS for Server lub Portal for ArcGIS. W czasie szkolenia prezentujemy jak w prosty sposób osadzać usługi w aplikacjach internetowych tak, aby były dostępne poprzez aplikacje desktopowe, mobilne oraz przeglądarki internetowe. Prezentowane są też metody umieszczania danych na serwerach sieci intranetowych.

Dla kogo jest kurs?

Kurs przeznaczony dla analityków i specjalistów GIS, którzy są odpowiedzialni w miejscu swojej pracy za publikację danych. Mapy, usługi oraz dedykowane aplikacje mapowe to finalne produkty, które są udostępniane i zarządzane przez menadżerów projektów GIS. Na kursie nie są poruszane zagadnienia związane z instalacją i konfiguracją ArcGIS for Server. Jeśli interesują Państwa kwestie bezpieczeństwa i wydajności systemu, należy wybrać kurs ArcGIS for Server: Konfiguracja i administracja.

Cele

Podczas kursu uczestnicy dowiedzą się jak:

  • utworzyć i opublikować usługi mapowe;
  • zaprojektować i utworzyć pamięć podręczną zapewniającą maksymalną wydajność usługi mapowej;
  • skonfigurować model geoprzetwarzania i opublikować go, jako usługę geoprzetwarzania;
  • opublikować usługę rastrową z zestawu danych mozaiki w celu wizualizacji zmian w czasie;
  • opublikować usługę obiektową umożliwiającą edycję danych w przeglądarce internetowej;
  • udostępnić zasoby GIS w postaci samodzielnych aplikacji mapowych.

Oprogramowanie

  • ArcGIS for Desktop (Basic, Standard, Advanced)
  • ArcGIS 3D Analyst

Wymagania i zalecenia

Kurs przeznaczony jest dla osób, które ukończyły szkolenie ArcGIS 2: Efektywne wykorzystywanie narzędzi GIS lub posiadają wiedzę porównywalną. Zalecana jest znajomość podstaw pracy z oknem Model Builder.

Spis treści