ArcGIS Network Analyst

Aktualnie szkolenia prowadzone przez instruktorów Esri Polska odbywają się wyłącznie w formie zdalnej (do odwołania). Pomimo zmiany formuły, szkolenia online w zakresie treści i przekazu są identyczne jak autoryzowane szkolenia Esri prowadzone w trybie stacjonarnym.
Szczegółowy opis procedury prowadzenia szkoleń i wymagań technicznych w trybie zdalnym znajduje się w Regulaminie szkoleń organizowanych przez Esri Polska. Szczegółowa instrukcja korzystania z platformy zdalnej jest wysyłana do uczestników szkoleń po potwierdzeniu organizacji szkolenia.

Poziom

Zaawansowany

Czas trwania

2 dni

Podręcznik

jęz. polski

Koszt szkolenia (netto)

2 000,00 zł

Rozszerzenie ArcGIS Network Analyst pozwala na tworzenie zaawansowanych modeli połączeń, które dokładnie odzwierciedlają istnienie sieci komunikacyjnej w świecie rzeczywistym. Kurs oprócz tworzenia i pracy z zestawami danych sieciowych uczy ich wykorzystania do przeprowadzania różnego rodzaju analiz. Główny nacisk położony jest na rozwiązywanie problemów logistycznych, np. wyznaczanie najlepszej trasy podróży, określenie zasięgu dostawy produktu czy znajdywanie najbliższego obiektu.

Dla kogo jest kurs?

Kurs jest dedykowany doświadczonym użytkownikom oprogramowania ArcGIS, którzy chcą tworzyć, zarządzać i analizować dane sieciowe w różnych aspektach: generowanie najlepszej trasy podróży (logistyka\dystrybucja), analiza możliwości dotarcia do klienta (firmy komercyjne), określanie zasięgu obszaru podlegającego pod daną jednostkę (służby ratunkowe), określenie przejezdności środków transportu (wojsko).

Cele

Podczas kursu uczestnicy dowiadują się jak:

  • tworzyć dane sieciowe;
  • przenosić istniejące źródła danych do zestawów danych sieciowych ArcGIS;
  • definiować właściwości danych sieciowych, takich jak atrybuty, hierarchia, kierunki czy łączność;
  • rozwiązywać problemy dotyczące wyznaczania tras, znajdywania najbliższego obiektu, określania zasięgu dotarcia produktu/usługi, analizowania problemów początek-cel;
  • edytować i modyfikować sieć w zależności od potrzeb;
  • wykorzystywać ModelBuilder w analizach danych sieciowych.

Oprogramowanie

  • ArcGIS Desktop (ArcEditor lub ArcInfo)
  • Rozszerzenie Network Analyst

Wymagania i zalecenia

Kurs przeznaczony jest dla osób, które ukończyły szkolenie ArcGIS 2: Efektywne wykorzystanie narzędzi GIS lub posiadają wiedzę porównywaln

Spis treści