Aktualnie szkolenia prowadzone przez instruktorów Esri Polska odbywają się w formie zdalnej (do odwołania). Pomimo zmiany formuły, szkolenia online w zakresie treści i przekazu są identyczne jak autoryzowane szkolenia Esri prowadzone w trybie stacjonarnym.
Szczegółowy opis procedury prowadzenia szkoleń i wymagań technicznych w trybie zdalnym znajduje się w Regulaminie szkoleń organizowanych przez Esri Polska. Szczegółowa instrukcja korzystania z platformy zdalnej jest wysyłana do uczestników szkoleń po potwierdzeniu organizacji szkolenia.

Poziom

Podstawowy

Czas trwania

3 dni

Podręcznik

jęz. polski

Koszt szkolenia (netto)

Kurs ten zapoznaje ze strukturą i możliwościami geobazy w ArcGIS. Uczestnicy uczą się tworzenia geobaz, migracji z istniejących danych do formatu geobazy oraz edycji i aktualizacji danych przechowywanych w geobazie. Omawiane podczas kursu możliwości geobazy można zastosować zarówno podczas pracy z geobazą plikową jak i wielodostępną.W czasie ćwiczeń uczestnicy poznają sposoby tworzenia zaawansowanych elementów geobazy zapewniających utrzymanie relacji przestrzennych pomiędzy obiektami, poznają także metody wykrywania i naprawiania błędów zgodnie ze zdefiniowanymi regułami i zachowaniami.

Dla kogo jest kurs?

Szkolenie jest przeznaczone dla doświadczonych użytkowników ArcGIS, którzy chcą przechowywać dane w geobazie i w pełni korzystać z zaawansowanych funkcji, jakie oferuje format geobazy. Kurs może być szczególnie przydatny menedżerom oraz administratorom baz danych GIS.

Cele

Podczas kursu uczestnicy dowiedzą się jak:

  • uzyskiwać dostęp do danych przechowywanych w geobazach plikowych, wielodostępnych i na serwerach GIS;
  • przeprowadzać migrację plików shape, CAD, GPX oraz CSV do geobazy wielodostępnej;
  • przechowywać i dokonywać migracji danych rastrowych do geobazy wielodostępnej;
  • tworzyć i stosować domeny, podtypy, topologię i klasy relacji do modelowania danych oraz zapewnienia integralności danych w czasie edycji;
  • definiować schemat geobazy w celu efektywnego modelowania i przechowywania danych;
  • tworzyć usługę geodanych w celu udostępnienia geobazy użytkownikom desktopowym, sieciowym i mobilnym.

Oprogramowanie

  • ArcGIS Desktop (Advanced)
  • ArcGIS for Server Workgroup (Standard)
  • Microsoft SQL Server Express

Wymagania i zalecenia

Kurs przeznaczony jest dla osób, które ukończyły szkolenie ArcGIS 2: Efektywne wykorzystywanie narzędzi GIS lub posiadają wiedzę porównywalną. Jeśli szukasz kursu o podobnej tematyce prowadzonego na ArcGIS Pro, sprawdź: Zarządzanie danymi przestrzennymi w ArcGIS.

Spis treści