Wprowadzenie do tworzenia skryptów w języku Python

zapisz się na szkolenie

Aktualnie szkolenia prowadzone przez instruktorów Esri Polska odbywają się wyłącznie w formie zdalnej (do odwołania). Pomimo zmiany formuły, szkolenia online w zakresie treści i przekazu są identyczne jak autoryzowane szkolenia Esri prowadzone w trybie stacjonarnym.
Szczegółowy opis procedury prowadzenia szkoleń i wymagań technicznych w trybie zdalnym znajduje się w Regulaminie szkoleń organizowanych przez Esri Polska. Szczegółowa instrukcja korzystania z platformy zdalnej jest wysyłana do uczestników szkoleń po potwierdzeniu organizacji szkolenia.

Poziom

Zaawansowany

Czas trwania

3 dni

Podręcznik

jęz. angielski

Koszt szkolenia (netto)

3 000,00 zł

Jeden skrypt wart jest tysiąca kliknięć myszą.

Skróć czas spędzony na złożonych i powtarzalnych procedurach wykonywania prac, aby skoncentrować się na zadaniach w systemie GIS, których nie można zautomatyzować. Ten kurs uczy tworzenia skryptów w języku Python dla kluczowych procedur wykonywania prac w oprogramowaniu ArcGIS i udostępniania ich, aby mogli z nich korzystać inni użytkownicy.

Dla kogo jest kurs?

Kurs jest dedykowany analitykom GIS, specjalistom przetwarzającym dane przestrzenne i innym użytkownikom, którzy chcą zautomatyzować pracę w oprogramowaniu ArcGIS. Osoby korzystające z aplikacji ArcGIS Pro mają do dyspozycji podobny kurs Tworzenie skryptów w języku Python dla ArcGIS.

Cele

Podczas kursu uczestnicy dowiadują się jak:

  • zarządzać i aktualizować dane opisowe i wektorowe za pomocą kursorów i obiektów.
  • automatyzować operacje geoprzetwarzania i tworzenia map.
  • upewnić się, że składnia skryptu jest poprawna, a błędy są poprawnie obsługiwane.
  • udostępniać skrypty za pomocą niestandardowych narzędzi skryptów i pakietów geoprzetwarzania.

Oprogramowanie

  • ArcGIS Desktop (Standard lub Advanced)
  • ArcGIS Online
  • PyScripter for Python 2.7
  • Python 2.7.13

Wymagania i zalecenia

Wymagane jest ukończenie kursów ArcGIS 2: Efektywne wykorzystywanie narzędzi GIS lub ArcGIS 3: Wykonywanie analiz, albo posiadanie wiedzy porównywalnej.
Zakłada się także pewne podstawowe umiejętności programistyczne, w tym używanie pętli i instrukcji warunkowych; znajomość składni języka Python oraz doświadczenie w tworzeniu skryptów w tym języku. Osoby, które nie wiedzą nic o języku Python powinny przed rozpoczęciem zajęć ukończyć bezpłatny kurs Python dla każdego – Python for Everyone.

Spis treści