GIS w szkołach wyższych

Wykorzystanie narzędzi GIS wspomaga proces dydaktyczny oraz realizację projektów naukowo-badawczych na uczelniach. Pozwala studentom szeroko spojrzeć na świat i lepiej zrozumieć treści przekazywane przez wykładowców, a także realizować własne prace. Może również usprawnić zarządzanie uczelnią, kampusem uczelni i wszystkimi jej obiektami.

Opis:

Systemy GIS w szkołach wyższych wspomagają prowadzenia wykładów z różnych przedmiotów, tworząc szerszy kontekst dla informacji przekazywanych na poszczególnych wykładach. Angażują studentów do realizacji projektów z wykorzystaniem kompleksowych informacji pochodzących z wielu źródeł oraz wspomagają zarządzanie zasobami uczelni. Technologia Esri jest często wykorzystywana do tworzenia portali informacyjnych o kampusie uczelni, lokalizacji jej obiektów, pomieszczeń oraz oferowanych przez nią usługach.  Licencje edukacyjne ArcGIS są wykorzystywane w wielu projektach naukowo-badawczych o charakterze niekomercyjnym. 

Korzyści:

 • Ułatwienie pracy wykładowców

  GIS pozwala przygotowywać i przedstawiać materiał w łatwo przyswajalny przez studentów sposób, z wykorzystaniem atrakcyjnych form prezentacji.

 • Nowoczesna edukacja

  Przekazywanie wiedzy na temat efektywnego wykorzystania systemów GIS zmienia i poszerza sposób myślenia studentów, przygotowując ich do profesjonalnego podejścia do zadań realizowanych w przyszłości.

 • Szerokie spojrzenie na świat

  Dzięki wykorzystaniu narzędzi GIS studenci mogą integrować wiedzę z różnych przedmiotów i uwzględniać dużo szerszy kontekst analizowanych zagadnień.

 • Zarządzanie uczelnią

  GIS wspomaga procesy zarządzania działaniami i całą placówką wraz z jej wszystkimi zasobami.

Poznaj opinie naszych klientów:

Skontaktuj się z nami:

Chcesz dowiedzieć się jak technologia GIS może wspomóc działanie Twojej organizacji? Wypełnij formularz kontaktowy, a nasz zespół specjalistów odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Odwiedź portal edukacyjny

Portal edukacyjny edu.esri.pl powstał z myślą o nauczycielach, uczniach, studentach i młodych naukowcach. To platforma wymiany myśli GIS-owej – miejsce do dzielenia się wiedzą i jej ciągłego zdobywania.

edu.esri.pl