Opis:
Systemy GIS w szkołach wyższych wspomagają prowadzenia wykładów z różnych przedmiotów, tworząc szerszy kontekst dla informacji przekazywanych na poszczególnych wykładach. Angażują studentów do realizacji projektów z wykorzystaniem kompleksowych informacji pochodzących z wielu źródeł oraz wspomagają zarządzanie zasobami uczelni. Technologia Esri jest często wykorzystywana do tworzenia portali informacyjnych o kampusie uczelni, lokalizacji jej obiektów, pomieszczeń oraz oferowanych przez nią usługach. Licencje edukacyjne ArcGIS są wykorzystywane w wielu projektach naukowo-badawczych o charakterze niekomercyjnym.
Korzyści:
Poznaj opinie naszych klientów:
Praca studentów w aplikacji ArcMap oraz dostęp do szkoleń zdecydowanie podnoszą ich kwalifikacje i szansę na odnalezienie przez nich perspektywicznej pracy. Cenne są także doświadczenia z wykorzystaniem ArcGIS Collector i ArcGIS Online do prac terenowych, prezentacji i przetwarzania danych przestrzennych.
prof. nadzw. UŁ dr hab. Iwona Jażdżewska, Kierownik Zakładu Geoinformacji, Zakład Geoinformacji, Uniwersytet Łódzki
Ważną cechą oprogramowania ArcGIS jest jego kompleksowość. Za duży plus uważam możliwość tworzenia własnych zestawów narzędzi (tzw. Toolboxów) dla określonych scenariuszy analiz w języku Python. Z perspektywy osoby uczącej – oprogramowanie ArcGIS umożliwia elastyczne zaplanowanie zajęć dydaktycznych dla studentów.
dr hab. Jacek Urbański, Centrum GIS, Uniwersytet Gdański
Od ponad 20 lat wykorzystujemy oprogramowanie Esri, bardzo pozytywnie oceniamy koncepcję ArcGIS SITE, poprawiło to znacząco jakość studiów, gdyż najlepsi studenci mają szerokie możliwości pracy w domu. Do plusów zaliczamy wygodną pracę z warstwami .shp, możliwości arcpy.py, urozmaicone narzędzia.
Bogdan Zagajewski, Zakład Geoinformatyki, Kartografii i Teledetekcji WGiSR UW
Dla wykładowców i osób prowadzących badania naukowe produkty Esri to oszczędność czasu i wsparcie działań z zakresu geoprzetwarzania, co jest możliwe dzięki łatwemu dostępowi do narzędzi zgromadzonych w jednej aplikacji.
Tomasz Niedzielski, Uniwersytet Wrocławski
IGiGP UJ wykorzystuje oprogramowanie ArcGIS w dydaktyce i badaniach naukowych. Jako użytkownicy, szczególnie cenimy bardzo dużą funkcjonalność, przejrzysty interfejs graficzny, możliwość płynnego przechodzenia pomiędzy wieloma aplikacjami i korzystania z danych online.
Natalia Kolecka, Jacek Kozak, Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej, Uniwersytet Jagielloński ul. Gronostajowa 7, 30-387 Kraków
W oprogramowaniu Esri prowadzona jest większość zajęć związanych z GIS na naszej uczelni. W ocenie studentów system ArcGIS ma przyjazny interfejs, jest przejrzysty i łatwy w obsłudze. Już po pierwszych zajęciach nasi studenci potrafią się w nim samodzielnie poruszać.
dr inż. Beata Całka, Kierownik Pracowni Systemów Informacji Geograficznej, Wojskowa Akademia Techniczna
Case study:
Weź udział w szkoleniu
i wykorzystaj w pełni potencjał GIS:
Zobacz wszystkie szkolenia
Odwiedź portal edukacyjny
Portal edukacyjny edu.esri.pl powstał z myślą o nauczycielach, uczniach, studentach i młodych naukowcach. To platforma wymiany myśli GIS-owej – miejsce do dzielenia się wiedzą i jej ciągłego zdobywania.
edu.esri.pl