GIS w szkole

Narzędzia GIS pozwalają uczniom szeroko spojrzeć na świat i lepiej zrozumieć treści przekazywane przez nauczycieli różnych przedmiotów. Zgodnie z nową podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej GIS w szkołach średnich może wspierać prowadzenie zajęć terenowych, pozyskiwanie i przetwarzanie danych oraz formułowanie wniosków.

Opis

ArcGIS Online wspomaga prowadzenie lekcji geografii, a także z wielu innych przedmiotów oraz umożliwiają tworzenie szerszego kontekstu dla informacji przekazywanych na poszczególnych lekcjach. Ułatwia także angażowanie uczniów do tworzenia tematycznych opracowań z wykorzystaniem informacji o lokalizacji i wiedzy z różnych dziedzin.

Korzyści

  • Ułatwienie pracy nauczycieli

    GIS pozwala przygotowywać i przedstawiać materiał w łatwo przyswajalny przez uczniów sposób, z wykorzystaniem atrakcyjnych form prezentacji.

  • Łączenie wiedzy z różnych przedmiotów

    Nauczyciele i uczniowie mogą łączyć ze sobą wiadomości z różnych przedmiotów i dzięki temu poszerzać swoją wiedzę uwzględniając szerszy kontekst omawianych spraw.

  • Łatwe zarządzanie

    GIS wspiera zarządzanie poczynając od spraw związanych z bezpieczeństwem uczniów, poprzez inwentaryzowanie budynków i instalacji, po wspomaganie procesu rekrutacji.

Potrzebujesz więcej informacji?

Jeżeli jesteś zainteresowany wykorzystaniem ArcGIS Online w szkole, prosimy o kontakt drogą elektroniczną lub o telefon.

Skontaktuj się
z nami:

tel. (22) 749 87 86
fax (22) 749 87 01

e-mail: edukacja@esri.pl

Przejdź do strony kontaktu

Odwiedź portal edukacyjny

Portal edukacyjny edu.esri.pl powstał z myślą o nauczycielach, uczniach, studentach i młodych naukowcach. To platforma wymiany myśli GIS-owej – miejsce do dzielenia się wiedzą i jej ciągłego zdobywania.

edu.esri.pl