Koronawirus

Monitoruj sytuację, przygotuj się do działania i reaguj na pandemię

 Zobacz na mapie

Epidemia koronawirusa (COVID19) to obecnie jedno z największych wyzwań dla całego świata. To nie tylko problem zdrowotny, ale także społeczny, związany z niezrozumieniem skali problemu. Tutaj z pomocą przychodzą wizualizacje, prezentujące na cyfrowych mapach zasięg rozprzestrzeniania się wirusa. Ten rodzaj zobrazowania problemu ma tę zaletę, że jest łatwo zrozumiały dla wszystkich, nawet dla osób bez specjalistycznej wiedzy technicznej. Rozwiązaniem, które najlepiej nadaje się do tego zadania jest system informacji geograficznej (GIS), który pozwala nie tylko na wizualizację danych, ale także ich analizę, co pomaga w podejmowaniu decyzji przez administrację wszystkich szczebli i służby medyczne.


Esri będzie wspierać naszych użytkowników i całe społeczeństwo przy pomocy oprogramowania, usług i materiałów, które pomogą ludziom zrozumieć i komunikować zasięg epidemii oraz nim zarządzać.
Jack Dangermond

Mapy Esri na stronach Ministerstwa Cyfryzacji

Mapy Esri na stronach Ministerstwa Cyfryzacji

Na stronie rządowej Ministerstwa Cyfryzacji opublikowano aktualne informacje nt. zarażeń koronawirusem (SARS-CoV-2). Opracowania mapowe przygotowane zostały przez Esri Polska.

Przejdź do strony …

GIS wspomaga planowanie i prowadzenie działań zwalczających epidemię koronawirusa

GIS wspomaga planowanie i prowadzenie działań zwalczających epidemię koronawirusa

Obecna pandemia stworzyła okazję do wykorzystania doświadczeń i gotowości globalnej społeczności użytkowników esri w dziedzinie ochrony zdrowia i świadczenia usług zdrowotnych. Dzięki mapom, aplikacjom i kokpitom menedżerskim działającym w czasie rzeczywistym, GIS ułatwia również gładki przepływ istotnych danych z poziomu lokalnego na poziom globalny. to przemawia za wykorzystaniem infrastruktur GIS, istniejących zarówno w USA, jak i na całym świecie, do pomocy w ochronie zdrowia i w zwalczaniu epidemii.

Pobierz e-book …

Spotkania z ekspertami Esri Polska

Spotkania z ekspertami Esri Polska

Platforma ArcGIS. Jak wizualizować i zarządzać danymi przestrzennymi? Zapraszamy na nowy cykl webinarów z ekspertami Esri Polska.

Agenda webinariów …

Dronowy transport medyczny

Dronowy transport medyczny

Za nami pierwszy w Polsce lot drona z modułem transportowym, wykonany w trybie automatycznym. W środę (29.04.2020r.) między szpitalem MSWiA przy ul. Wołoskiej, a Centralnym Szpitalem Klinicznym UCK WUM przy ul. Banacha, przy użyciu dronoida Hermes V8MT firmy Spartaqs, przewieziono próbki do badań na obecność wirusa COVID-19.

Esri Polska brała udział w planowaniu lotu, analizie przeszkód lotniczych, w wyznaczeniu stref bezpieczeństwa opracowując koncepcję modelowania 3D przestrzeni powietrznej dla tego przelotu.

Obejrzyj nasze mapy …

5 etapów reagowania na pandemię COVID-19

 • Tworzenie map przypadków infekcji

  Twórz mapy potwierdzonych przypadków zakażeń, zgonów i wyzdrowień, by identyfikować obszary, w których występują infekcje COVID-19.

 • Tworzenie map rozprzestrzeniania się epidemii

  Mapy z danymi czasowymi mogą ujawniać informacje o tym, jak infekcja rozprzestrzenia się z biegiem czasu i gdzie warto interweniować.

 • Tworzenie map grup ludności szczególnie zagrożonych pandemią

  Choroba COVID 19 może mieć zróżnicowany przebieg w zależności od pewnych charakterystyk demograficznych, takich jak wiek i choroby współistniejące. Tworzenie map obrazujących grupy społeczne szczególnie narażone na infekcję, osoby w określonym wieku i inne czynniki, ułatwia monitorowanie grup ryzyka i regionów, za które odpowiadasz.

 • Tworzenie map obrazujących dostępne zasoby

  Twórz mapy placówek, pracowników lub obywateli, zasobów medycznych, wyposażenia, towarów i usług, aby uzyskiwać informacje o aktualnych i prognozowanych skutkach pandemii COVID 19 oraz zapobiegać im.

 • Komunikowanie przy użyciu map

  Korzystaj z interaktywnych map internetowych, by bez zbędnej zwłoki informować wszystkich zainteresowanych o aktualnej sytuacji.

Przeczytaj na arcanagis.pl

 • Koronawirus: Mapowanie, wizualizacja i zrozumienie kryzysu

  Ryan Lanclos, dyrektor Esri ds. rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa publicznego, wyjaśnia, w jaki sposób technologia lokalizacji zmienia dynamikę walki z COVID-19 przy jednoczesnym przyspieszeniu transformacji cyfrowej.

  Posłuchaj …

 • Inteligentne mapy epidemii COVID-19

  Analitycy zdrowia wykorzystują GIS do śledzenia rozwoju sytuacji czasie i przestrzeni.

  Przeczytaj …

 • „Trendy” w przebiegu COVID-19

  Po raz pierwszy mamy do czynienia z globalną pandemią i analizujemy jej przebieg.

  Przeczytaj …

 • COVID19 HUB

  To miejsce zostało zaprojektowane w celu gromadzenia i udostępniania danych pochodzących z monitorowania sytuacji rozprzestrzeniania się koronawirusa na świecie.

  Przeczytaj …