Koronawirus

Monitoruj sytuację, przygotuj się do działania i reaguj na pandemię

 Zobacz na mapie

Epidemia koronawirusa (COVID19) to obecnie jedno z największych wyzwań dla całego świata. To nie tylko problem zdrowotny, ale także społeczny, związany z niezrozumieniem skali problemu. Tutaj z pomocą przychodzą wizualizacje, prezentujące na cyfrowych mapach zasięg rozprzestrzeniania się wirusa. Ten rodzaj zobrazowania problemu ma tę zaletę, że jest łatwo zrozumiały dla wszystkich, nawet dla osób bez specjalistycznej wiedzy technicznej. Rozwiązaniem, które najlepiej nadaje się do tego zadania jest system informacji geograficznej (GIS), który pozwala nie tylko na wizualizację danych, ale także ich analizę, co pomaga w podejmowaniu decyzji przez administrację wszystkich szczebli i służby medyczne.

 System GISCOVID-19

System GISCOVID-19

Systemy informacji geograficznej (GIS) mogą być wykorzystywane do wspierania działań i realizacji statutowych zadań instytucji odpowiedzialnych za zapewnienie społeczeństwu bezpieczeństwa.

Zobacz nasz artykuł, w którym opisaliśmy sposób w jaki system GISCOVID-19 zapewnienia wsparcie procesów decyzyjnych na szczeblu centralnym i wojewódzkim, a także dostarcza zaangażowanym służbom niezbędne dane, związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Mapy Esri na stronach Ministerstwa Cyfryzacji

Mapy Esri na stronach Ministerstwa Cyfryzacji

Na stronie rządowej Ministerstwa Cyfryzacji publikowane są aktualne informacje nt. zarażeń koronawirusem (SARS-CoV-2). Opracowania mapowe przygotowane zostały przez Esri Polska.

Przejdź do strony …

Antykryzysowa Platforma Rozwiązań Technologicznych

Antykryzysowa Platforma Rozwiązań Technologicznych

Platforma ArcGIS dołączyła do bazy najlepszych rozwiązań technologicznych Polskiego Funduszu Rozwoju i Związku Miast Polskich.

Esri Polska nawiązała współpracę z PFR dla Miast, który jest twórcą Antykryzysowej Platformy Rozwiązań Technologicznych dla Samorządów. Ma ona za zadanie łączyć potrzeby samorządów z rozwiązaniami firm technologicznych oraz prezentować produkty, które są pomocne w przeciwdziałaniu skutków pandemii COVID-19. Nasze rozwiązanie zostało opublikowane na stronie PFR dla Miast.

5 etapów reagowania na pandemię COVID-19

 • Tworzenie map potwierdzonych przypadków infekcji

  Twórz mapy potwierdzonych przypadków zakażeń, zgonów i wyzdrowień, by identyfikować obszary, w których występują infekcje COVID-19.

 • Tworzenie map rozprzestrzeniania się epidemii

  Mapy z danymi czasowymi mogą ujawniać informacje o tym, jak infekcja rozprzestrzenia się z biegiem czasu i gdzie warto interweniować.

 • Tworzenie map grup ludności szczególnie zagrożonych pandemią

  Choroba COVID 19 może mieć zróżnicowany przebieg w zależności od pewnych charakterystyk demograficznych, takich jak wiek i choroby współistniejące. Tworzenie map obrazujących grupy społeczne szczególnie narażone na infekcję, osoby w określonym wieku i inne czynniki, ułatwia monitorowanie grup ryzyka i regionów, za które odpowiadasz.

 • Tworzenie map obrazujących dostępne zasoby

  Twórz mapy placówek, pracowników lub obywateli, zasobów medycznych, wyposażenia, towarów i usług, aby uzyskiwać informacje o aktualnych i prognozowanych skutkach pandemii COVID 19 oraz zapobiegać im.

 • Komunikowanie przy użyciu map

  Korzystaj z interaktywnych map internetowych, by bez zbędnej zwłoki informować wszystkich zainteresowanych o aktualnej sytuacji.

Przeczytaj na arcanagis.pl

 • Mapowanie, wizualizacja i zrozumienie kryzysu

  Ryan Lanclos, dyrektor Esri ds. rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa publicznego, wyjaśnia, w jaki sposób technologia lokalizacji zmienia dynamikę walki z COVID-19 przy jednoczesnym przyspieszeniu transformacji cyfrowej.

  Posłuchaj …

 • Inteligentne mapy epidemii COVID-19

  Analitycy zdrowia wykorzystują GIS do śledzenia rozwoju sytuacji czasie i przestrzeni.

  Przeczytaj …

 • „Trendy” w przebiegu COVID-19

  Po raz pierwszy mamy do czynienia z globalną pandemią i analizujemy jej przebieg.

  Przeczytaj …

 • COVID19 GIS HUB - monitoring sytuacji

  To miejsce zostało zaprojektowane w celu gromadzenia i udostępniania danych pochodzących z monitorowania sytuacji rozprzestrzeniania się koronawirusa na świecie.

  Przeczytaj …