Koronawirus

Koronawirus

Wyzwanie dla świata

 Zobacz na mapie

Epidemia koronawirusa (COVID19) to obecnie jedno z największych wyzwań dla całego świata. To nie tylko problem zdrowotny, ale także społeczny, związany z niezrozumieniem skali problemu. Tutaj z pomocą przychodzą wizualizacje, prezentujące na cyfrowych mapach zasięg rozprzestrzeniania się wirusa. Ten rodzaj zobrazowania problemu ma tę zaletę, że jest łatwo zrozumiały dla wszystkich, nawet dla osób bez specjalistycznej wiedzy technicznej. Rozwiązaniem, które najlepiej nadaje się do tego zadania jest system informacji geograficznej (GIS), który pozwala nie tylko na wizualizację danych, ale także ich analizę, co pomaga w podejmowaniu decyzji przez administrację wszystkich szczebli i służby medyczne.


Esri będzie wspierać naszych użytkowników i całe społeczeństwo przy pomocy oprogramowania, usług i materiałów, które pomogą ludziom zrozumieć i komunikować zasięg epidemii oraz nim zarządzać.
Jack Dangermond

Dronowy transport medyczny

Dronowy transport medyczny

Za nami pierwszy w Polsce lot drona z modułem transportowym, wykonany w trybie automatycznym. W środę (29.04.2020r.) między szpitalem MSWiA przy ul. Wołoskiej, a Centralnym Szpitalem Klinicznym UCK WUM przy ul. Banacha, przy użyciu dronoida Hermes V8MT firmy Spartaqs, przewieziono próbki do badań na obecność wirusa COVID-19.

Esri Polska brała udział w planowaniu lotu, analizie przeszkód lotniczych, w wyznaczeniu stref bezpieczeństwa opracowując koncepcję modelowania 3D przestrzeni powietrznej dla tego przelotu.

Obejrzyj nasze mapy …

WOŚP: zakupy w ramach walki z koronawirusem

WOŚP: zakupy w ramach walki z koronawirusem

Dzięki powołanemu Funduszowi Interwencyjnemu na rzecz walki z koronawirusem Fundacja WOŚP każdego dnia kupuje profesjonalny sprzęt oraz niezbędne środki ochrony osobistej dla polskich placówek medycznych.

Od blisko dwóch tygodni są one rozdzielane i transportowane do Szpitali, Domów Pomocy Społecznej, Oddziałów Ginekologiczno-Położniczych oraz Zespołów Ratownictwa Medycznego. Zaś Esri Polska opracowała i na bieżąco aktualizuje mapę tej akcji.

Cyfrowe mapy dla Polski

Cyfrowe mapy dla Polski

Zachęcamy do zapoznania się z cyfrowymi mapami opracowanymi przez zespół Esri Polska, które pokazują aktualny obraz rozprzestrzeniania się choroby na całym świecie. Po najechaniu kursorem na mapę Polski mamy też dostęp do szczegółowych informacji dotyczących poszczególnych przypadków zarażenia wirusem, lokalizacji szpitali zakaźnych czy liczby ludności na danym obszarze.

#zostanwdomu z ArcGIS

#zostanwdomu z ArcGIS

Certyfikowany kurs w Autoryzowanym Centrum Szkoleniowym Esri Polska bez wychodzenia z domu? Tak, teraz to możliwe.

Sprawdź szkolenia w nowej formule.

Zdalne wykorzystanie platformy ArcGIS

Zdalne wykorzystanie platformy ArcGIS

Czy Twoja organizacja jest w pełni przygotowana do pracy zdalnej z GIS? Masz infrastrukturę, zasoby i wiedzę, które umożliwiły Ci swobodne przejście na taki tryb działania?
Jeśli nie, przygotowany cykl porad jest właśnie dla Ciebie.
Przygotowaliśmy kilka prostych scenariuszy, w których pokażemy jak wykorzystać GIS by Esri w sytuacji, gdy pracujesz poza biurem.

Wirtualne sesje techniczne - przegląd funkcjonalności

Kokpity udostępniające zlokalizowane informacje

 • Światowa Organizacja Zdrowia (WHO)

 • Instytut Roberta Kocha

 • Międzynarodowe Lotnictwo Cywilne

 • Organizacja Narodów Zjednoczonych

Przeczytaj na arcanagis.pl

 • „Trendy” w przebiegi COVID-19

  Po raz pierwszy mamy do czynienia z globalną pandemią i analizujemy jej przebieg.

  Przeczytaj …

 • COVID19 HUB

  To miejsce zostało zaprojektowane w celu gromadzenia i udostępniania danych pochodzących z monitorowania sytuacji rozprzestrzeniania się koronawirusa na świecie.

  Przeczytaj …

 • Wymiana informacji może uratować życie

  Jednym z największych wyzwań w walce z chorobami jest rosnąca mobilność ludzi.

  Przeczytaj …

 • Mapy epidemii wczoraj i dziś

  Kartografowie mapują przypadki zachorowań na koronawirusa w bardziej wyrafinowany sposób niż poprzednie epidemie.

  Przeczytaj …