Powrót do aktualności

11/09/2020

Rusza nowa edycja webinariów z naszymi ekspertami

Pełna agenda nadchodzących webinariów dostępna jest poniżej:
 • 16 września godz. 15:00 - Przetwarzanie zobrazowań pozyskanych dronami, Maciej Piaskowski
  Podczas webinarium przedstawione zostaną narzędzia umożliwiające przetworzenie zdjęć pozyskanych bezzałogowymi statkami powietrznymi, zwanymi popularnie dronami. Omówione i zaprezentowane zostaną wyniki takiego przetwarzania - produkty 2D oraz 3D, takie jak ortomozaika, numeryczne modele terenu, chmura punktów oraz mesh 3D.
  Rejestracja na webinar "Przetwarzanie zobrazowań pozyskanych dronami"
 • 23 września godz. 15:00 - ENVI, Michał Domański
  Zobrazowania satelitarne są bogatym źródłem informacji o powierzchni Ziemi. W celu „wydobycia” tych informacji i włączenia ich do analiz GIS, konieczne jest przetworzenie obrazów z wykorzystaniem zaawansowanych algorytmów. Podczas webinarium przedstawione zostanie oprogramowanie ENVI – rozbudowany system teledetekcyjny umożliwiający analizy zobrazowań wielo- i hiperspektralnych, jak również danych radarowych SAR.
  Rejestracja na webinar "ENVI"
 • 30 września godz. 15:00 - ArcGIS Urban, Monika Kwiatkowska
  ArcGIS Urban to narzędzie służące do planowania zagospodarowania przestrzennego w przestrzeni trójwymiarowej oparte na przeglądarce internetowej. Wspomaga proces przepływu informacji o zagospodarowaniu przestrzennym miasta pomiędzy planistami, projektantami, deweloperami i mieszkańcami, przez co zwiększa zaangażowanie społeczne. Podczas webinarium zaprezentowana zostanie wizualizacja istniejących planów zagospodarowania przestrzennego oraz zabudowy w przestrzeni 3D. Przedstawione zostaną również narzędzia służące do analizowania istniejącej zabudowy oraz wpływu nowych inwestycji na otoczenie.
  Rejestracja na webinar "ArcGIS Urban"
 • 7 października godz. 15:00 - ArcGIS Hub Premium, Urszula Kwiecień
  ArcGIS Hub jest łatwym w konfiguracji rozwiązaniem opartym na platformie chmurowej, przeznaczonym do współpracy organizacji ze społecznościami w celu realizacji różnego rodzaju inicjatyw. Podczas webinarium zaprezentowane zostaną możliwości dostępne w ramach ArcGIS Hub Premium.
  Rejestracja na webinar "ArcGIS Hub Premium"
Kolejne daty i tematy webinarów komunikowane będą sukcesywnie.