Powrót do aktualności

22/04/2020

Rusza „Wirtualna Sesja Techniczna Esri”

Już 22 kwietnia ruszamy z „Wirtualną Sesją Techniczną Esri”, której celem będzie przybliżenie wszystkim zainteresowanym naszych rozwiązań oraz zaprezentowanie praktycznych porad dotyczących pracy z naszym oprogramowaniem. Sesja został podzielona na cztery bloki tematyczne, które poświęcone będą m.in. pracy z obrazami w środowisku Esri, aplikacjom ArcGIS Pro i ArcGIS Insights oraz tworzeniu wygodnych aplikacji internetowych.
Każda cześć będzie miała formę materiału wideo trwającego mniej więcej 30-40 minut. Do dyspozycji uczestników będzie także czat, poprzez który będzie można zadawać pytania ekspertom Esri. Pierwszy blok tematyczny poświęcony pracy z obrazami w środowisku Esri odbędzie się już 22 kwietnia o godz. 15:00 na oficjalnym kanale Esri Polska w serwisie YouTube.


 

Pełna agenda „Wirtualnej Sesji Technicznej Esri” dostępna jest poniżej:

 
 • 22 kwietnia - Temat: Praca z obrazami w środowisku Esri. Przegląd narzędzi do pracy z cennym źródłem danych jakim są obrazy rastrowe. Rola Image Server, zestaw danych mozaiki, funkcje rastrowe i wiele innych interesujących tematów.
  Zaprezentowane zostaną wybrane rozwiązania ArcGIS, pozwalające zarówno na udostępnianie danych o charakterze rastrowym, jak i przetwarzanie tego typu danych. W trakcie prezentacji przedstawione będą narzędzia umożliwiające wykorzystanie modeli Deep Learning, możliwości ArcGIS Image Server oraz aplikacje pozwalające na wygenerowanie szeregu produktów informacyjnych z danych pozyskanych dronami.
 • 29 kwietnia – Temat: ArcGIS Pro - Nowoczesna aplikacja desktopowa dla specjalisty GIS. Dlaczego warto sięgnąć po ArcGIS Pro. Pokaz nowości i wybranych funkcji ułatwiających życie na co dzień.
  Zaprezentowany zostanie układ interfejsu aplikacji, a także niektóre narzędzia i funkcje ułatwiające pracę na co dzień. W trakcie prezentacji przedstawione będą wybrane nowości związane z obsługą tabeli atrybutów, narzędzi edycyjnych i geoprzetwarzania, jak również w kreatorze Model Builder czy środowisku 3D.
 • 6 maja – Temat: ArcGIS Insights – Aplikacja analityczna dla każdego. Jak tworzyć efektywne analizy GIS nie sięgając po złożoną aplikację desktopową.
  Zaprezentowana zostanie budowa aplikacji, jak również tworzenie efektywnych analiz za pomocą mechanizmów typu „przeciągnij i upuść”. W trakcie prezentacji przedstawione będą zasady licencjonowania, praca z danymi pochodzącymi z różnych źródeł, tworzenie map i wykresów, a także udostępnianie wykonanej pracy innym użytkownikom.
 • 13 maja – Temat: Kreatory aplikacji – Tworzenie wygodnych aplikacji internetowych dostosowanych do potrzeb użytkowników w oparciu o kreatory aplikacji i stron.
  Tematem webinarium będzie budowanie produktów geoinformacyjnych w środowisku Esri, za pomocą kreatorów aplikacji oraz witryn internetowych. Kreatory to świetny sposób na stworzenie funkcjonalnych aplikacji w bardzo szybki i elastyczny sposób, bez posiadania umiejętności programistycznych. W trakcie prezentacji przedstawiona zostanie funkcjonalność wybranych rozwiązań m.in. ArcGIS Experience Builder, ArcGIS StoryMaps oraz ArcGIS Hub.