GIS w lotnictwie

Systemy GIS to integracja danych z różnych źródeł, to kompleksowe analizy i wizualizacja informacji. W lotnictwie pomagają sprostać wysokim wymaganiom dotyczącym bezpieczeństwa oraz efektywnego zarządzania infrastrukturą oraz przestrzenią powietrzną.

Opis:

Technologia Esri wykorzystywana jest do tworzenia map lotniczych oraz wizualizacji przeszkód lotniczych. Pomaga zarządzać zarówno przestrzenią powietrzną  jak i portem lotniczym – ułatwia monitorowanie ruchu pasażerów oraz ewidencjonowanie elementów infrastruktury w porcie lotniczym,  systemy GIS służą również do modelowania i analizowania wpływu inwestycji na środowisko naturalne.  Ponad to technolodia Esi wspiera przygotowywanie i prowadzenia akcji ratowniczych.

Korzyści:

 • Zintegrowany obraz infrastruktury

  Pełen obraz całej infrastruktury portu lotniczego umożliwiający efektywne prowadzenie codziennej obsługi, usuwanie usterek oraz planowanie działań konserwatorskich i naprawczych.

 • Sprawniejsze zarządzanie

  Zarządzanie ruchem lotniczym z wykorzystaniem aktualnych map lotniczych, wspomagające szybkie podejmowanie decyzji.

 • Zapewnienie bezpieczeństwa

  Zintegrowanie wszystkich informacji umożliwiające śledzenie w czasie rzeczywistym stanu bezpieczeństwa lotniska i pasażerów oraz podejmowanie odpowiednich działań operacyjnych.

 • Łatwiejsza komunikacja

  Kierowanie pasażerów do odpowiednich części terminala, udostępnianie na bieżąco planów lotniska, informacji o parkingach, informacji o możliwościach dojazdu do lotniska.

Poznaj opinie naszych klientów:

Skontaktuj się z nami:

Chcesz dowiedzieć się jak technologia GIS może wspomóc działanie Twojej organizacji? Wypełnij formularz kontaktowy, a nasz zespół specjalistów odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Weź udział w szkoleniu
i wykorzystaj w pełni potencjał GIS:

Zobacz wszystkie szkolenia

Chcesz być na bieżąco z aktualnościami ze świata GIS?

Odwiedź nasz serwis arcanagis.pl, przybliżymy ci tajniki wykorzystania informacji geograficznej we współczesnym świecie.

arcanagis.pl