GIS w lotnictwie

Systemy GIS to integracja danych z różnych źródeł, to kompleksowe analizy i wizualizacja informacji. W lotnictwie pomagają sprostać wysokim wymaganiom dotyczącym bezpieczeństwa oraz efektywnego zarządzania infrastrukturą oraz przestrzenią powietrzną.

Opis

Technologia Esri wykorzystywana jest do tworzenia map lotniczych oraz wizualizacji przeszkód lotniczych. Pomaga zarządzać zarówno przestrzenią powietrzną  jak i portem lotniczym – ułatwia monitorowanie ruchu pasażerów oraz ewidencjonowanie elementów infrastruktury w porcie lotniczym,  systemy GIS służą również do modelowania i analizowania wpływu inwestycji na środowisko naturalne.  Ponad to technolodia Esi wspiera przygotowywanie i prowadzenia akcji ratowniczych.

Korzyści

 • Zintegrowany obraz infrastruktury

  Pełen obraz całej infrastruktury portu lotniczego umożliwiający efektywne prowadzenie codziennej obsługi, usuwanie usterek oraz planowanie działań konserwatorskich i naprawczych.

 • Sprawniejsze zarządzanie

  Zarządzanie ruchem lotniczym z wykorzystaniem aktualnych map lotniczych, wspomagające szybkie podejmowanie decyzji.

 • Zapewnienie bezpieczeństwa

  Zintegrowanie wszystkich informacji umożliwiające śledzenie w czasie rzeczywistym stanu bezpieczeństwa lotniska i pasażerów oraz podejmowanie odpowiednich działań operacyjnych.

 • Łatwiejsza komunikacja

  Kierowanie pasażerów do odpowiednich części terminala, udostępnianie na bieżąco planów lotniska, informacji o parkingach, informacji o możliwościach dojazdu do lotniska.

Poznaj opinie naszych klientów

Skontaktuj się z nami:

Chcesz dowiedzieć się jak technologia GIS może wspomóc działanie Twojej organizacji? Wypełnij formularz kontaktowy, a nasz zespół specjalistów odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Chcesz być na bieżąco z aktualnościami ze świata GIS?

Odwiedź nasz serwis arcanagis.pl, przybliżymy ci tajniki wykorzystania informacji geograficznej we współczesnym świecie.

arcanagis.pl