GIS w ochronie środowiska

Systemy informacji geograficznej (GIS) to istotne narzędzia, pozwalające na szybkie i efektywne zarządzanie danymi o środowisku oraz prowadzenie wszechstronnych analiz tych danych.

Opis:

GIS integruje dane z wielu źródeł, pomaga monitorować środowisko (hałas, zanieczyszczenia powietrza i wody) oraz zarządzać obszarami chronionymi. Wspiera zrównoważony rozwój dzięki możliwości przeprowadzania analiz, które pomagają w ocenie oddziaływania planowanych przedsięwzięć na środowisko i opracowywaniu różnych wariantów polityki środowiskowej.

Korzyści:

 • Kompleksowy obraz

  Możliwość uzyskiwania kompleksowego obrazu środowiska poprzez łączenie danych charakteryzujących różne działy środowiska, w tym również danych archiwalnych.

 • Analizy

  Możliwość wszechstronnych kompleksowych analiz i modelowania danych o środowisku pochodzących z wielu różnych źródeł.

 • Udostępnianie informacji

  Publikacja i popularyzacja informacji o środowisku w odniesieniu przestrzennym. Wspomaga to działania na rzecz ochrony środowiska poprzez informowanie jednostek administracji oraz społeczeństwa o stanie środowiska przyrodniczego.

 • Sprawne zarządzanie

  Możliwość kompleksowego zarządzania obszarami chronionymi i całym środowiskiem naturalnym dzięki wykorzystaniu wszelkich dostępnych informacji o środowisku i o innych czynnikach mających na nie wpływ.

Poznaj opinie naszych klientów:

Skontaktuj się z nami:

Chcesz dowiedzieć się jak technologia GIS może wspomóc działanie Twojej organizacji? Wypełnij formularz kontaktowy, a nasz zespół specjalistów odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Weź udział w szkoleniu
i wykorzystaj w pełni potencjał GIS:

Zobacz wszystkie szkolenia

Chcesz być na bieżąco z aktualnościami ze świata GIS?

Odwiedź nasz serwis arcanagis.pl, przybliżymy ci tajniki wykorzystania informacji geograficznej we współczesnym świecie.

arcanagis.pl