GIS w ochronie środowiska

GIS w ochronie środowiska

Systemy informacji geograficznej (GIS) to istotne narzędzia, pozwalające na szybkie i efektywne zarządzanie danymi o środowisku oraz prowadzenie wszechstronnych analiz tych danych.

Opis

GIS integruje dane z wielu źródeł, pomaga monitorować środowisko (hałas, zanieczyszczenia powietrza i wody) oraz zarządzać obszarami chronionymi. Wspiera zrównoważony rozwój dzięki możliwości przeprowadzania analiz, które pomagają w ocenie oddziaływania planowanych przedsięwzięć na środowisko i opracowywaniu różnych wariantów polityki środowiskowej.

Korzyści

 • Kompleksowy obraz

  Możliwość uzyskiwania kompleksowego obrazu środowiska poprzez łączenie danych charakteryzujących różne działy środowiska, w tym również danych archiwalnych.

 • Analizy

  Możliwość wszechstronnych kompleksowych analiz i modelowania danych o środowisku pochodzących z wielu różnych źródeł.

 • Udostępnianie informacji

  Publikacja i popularyzacja informacji o środowisku w odniesieniu przestrzennym. Wspomaga to działania na rzecz ochrony środowiska poprzez informowanie jednostek administracji oraz społeczeństwa o stanie środowiska przyrodniczego.

 • Sprawne zarządzanie

  Możliwość kompleksowego zarządzania obszarami chronionymi i całym środowiskiem naturalnym dzięki wykorzystaniu wszelkich dostępnych informacji o środowisku i o innych czynnikach mających na nie wpływ.

Poznaj opinie naszych klientów

Potrzebujesz więcej informacji?

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem oprogramowania, prosimy o kontakt drogą elektroniczną lub o telefon.
Nasz dział sprzedaży zaoferuje Państwu dogodne
warunki zakupu i doradzi w doborze oprogramowania.

Skontaktuj się z nami:

Karolina Karpisz

tel. (22) 749 87 34

fax (22) 749 87 01

e-mail: kkarpisz@esri.pl

Przejdź do strony kontaktu

Chcesz być na bieżąco z aktualnościami ze świata GIS?

Odwiedź nasz serwis arcanagis.pl, przybliżymy ci tajniki wykorzystania informacji geograficznej we współczesnym świecie.

arcanagis.pl