GIS w straży granicznej i służbie celnej

GIS to łączenie danych pochodzących z różnych źródeł (danych pozyskanych w terenie lub przez straże graniczne innych krajów UE i spoza niej). To możliwość przekazywania ich w czasie rzeczywistym do centrów decyzyjnych w Polsce i w innych krajach w celu umożliwienia koordynacji działań, prowadzenia wspólnych analiz i opracowywania planów działań taktycznych i strategicznych.

Opis:

Systemy GIS umożliwiają pozyskiwanie dokładnych i aktualnych danych o pasie granicznym. Dane te mogą być prezentowane w czasie rzeczywistym na mapach tematycznych i wykorzystywane do złożonych analiz przestrzennych oraz udostępniane innym służbom. GIS może wspomagać kontrolę ruchu granicznego oraz zapobieganie nielegalnej migracji i przemytowi towarów. Ma szerokie zastosowanie w analizach ryzyka i monitorowaniu sytuacji oraz usprawnia współdziałanie z innymi organami i służbami, również tymi z innych krajów UE.

Korzyści:

  • Szybkie decyzje

    Wspomaganie szybkiego podejmowania decyzji i odpowiednich działań na szczeblu lokalnym i krajowym oraz we współpracy z innymi krajami.

  • Łatwa współpraca

    Możliwość szybkiej wymiany danych ze służbami innych krajów i prowadzenia wspólnych operacji . Wspomaganie tworzenia wspólnego, aktualnego obrazu sytuacji, dostępnego dla wszystkich służb uczestniczących w działaniach.

  • Działania zapobiegawcze

    Analizowanie przypadków naruszania prawa, wspomagające opracowywanie prognoz i działań zapobiegających popełnianiu podobnych przestępstw w przyszłości.

Poznaj opinie naszych klientów:

Skontaktuj się z nami:

Chcesz dowiedzieć się jak technologia GIS może wspomóc działanie Twojej organizacji? Wypełnij formularz kontaktowy, a nasz zespół specjalistów odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Weź udział w szkoleniu
i wykorzystaj w pełni potencjał GIS:

Zobacz wszystkie szkolenia

Chcesz być na bieżąco z aktualnościami ze świata GIS?

Odwiedź nasz serwis arcanagis.pl, przybliżymy ci tajniki wykorzystania informacji geograficznej we współczesnym świecie.

arcanagis.pl