Powrót do aktualności

10/01/2020

Oficjalne mapy 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Stworzyliśmy oficjalne mapy na 28. Finał WOŚP

Jak co roku wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w obszarze tworzenia dedykowanych map dla organizatorów, wolontariuszy i osób uczestniczących w wydarzeniach na terenie nie tylko całej Polski, ale i świata. Wśród publicznie dostępnych map znajdziemy między innymi mapę sztabów WOŚP, mapę wydarzeń towarzyszących, mapę biegów "Policz się z cukrzycą", mapę ograniczeń w ruchu i parkowaniu w rejonie Placu Bankowego i Placu Teatralnego.

W tym roku nowością jest znacznie bogatsze wykorzystanie wizualizacji trójwymiarowych, które jeszcze lepiej pomogą zrozumieć jak okolice Placu Bankowego i Placu Teatralnego będą wyglądały w trakcie 28. Finału. Oprócz map, Esri udostępnia także interaktywny przewodnik multimedialny dla wolontariuszy, zawierający m.in. informacje o celach zbiórki czy listę dobrych zasad, którymi powinny kierować się osoby zbierające datki.

Nowe technologie grają dla WOŚP

Wszystkie mapy, które są przygotowane na potrzeby styczniowej zbiórki są udostępniane poprzez chmurę serwerów i usługę ArcGIS Online. Dotyczy to zarówno publicznie dostępnych map udostępnionych poprzez galerię map pod adresem: https://wosp.maps.arcgis.com/ oraz map z ograniczonym dostępem przeznaczonym wyłącznie dla Fundacji WOŚP.

Wykorzystanie systemu ArcGIS Online opartego o chmurę obliczeniową gwarantuje płynne działanie całego rozwiązania. Nawet w przypadku nagłego wzrostu liczby zapytań o wyświetlenie map, automatycznie wzrasta liczba serwerów obsługujących ruch w sieci, co jest niezwykle ważne w przypadku tak dużego wydarzenia jak Finał WOŚP. Wypracowane rozwiązanie jest pokłosiem 6-cio letniego doświadczenia we współpracy pomiędzy Fundacją WOŚP a Esri Polska.