Powrót do aktualności

16/12/2019

Web AppBuilder – twórz aplikacje bez udziału programistów

Web AppBuilder for ArcGIS to jeden z komponentów Esri Geospatial Cloud i w pełni zintegrowany konfigurator aplikacji klienckich platformy ArcGIS. Zawiera wbudowane narzędzia do tworzenia aplikacji internetowych 2D i 3D.  Jest przyjazny dla użytkownika, elastyczny i pełen funkcji GIS.
Web AppBuilder for ArcGIS jest wbudowany zarówno w ArcGIS Online, jak i w Portal for ArcGIS. Zapewnia proste i intuicyjne działanie umożliwiające tworzenie nowych aplikacji internetowych, poprzez określanie ich wyglądu, zawartości i funkcjonalności. To doskonałe rozwiązanie dla organizacji, które muszą szybko tworzyć i wdrażać nowe, kastomizowane aplikacje internetowe bez angażowania wiedzy programistycznej.Korzystając z Web AppBuilder for ArcGIS możesz:

  • ? Tworzyć aplikacje HTML / JavaScript, które działają na dowolnym urządzeniu.
  • ? Tworzyć aplikacje za pomocą gotowych do użycia widżetów.
  • ? Dostosowywać wygląd swoich aplikacji za pomocą konfigurowalnych motywów.
  • ? Hostować aplikacje online lub uruchamiać je na własnym serwerze.
  • ? Tworzyć niestandardowe szablony aplikacji (przy pomocy wersji deweloperskiej).

Jak Politechnika Wrocławska wykorzystuje Web AppBuilder?

Zarówno studenci, którzy dopiero podjęli studia, jak i ci studiujący już od pewnego czasu często borykają się z problemem odnalezienia konkretnego budynku w obrębie kampusu uczelni...


Już dziś zbuduj własną aplikację internetową! To tylko cztery kroki:

  1. Wybierz styl – zdefiniuj wygląd aplikacji, wybierając motyw i kolory lub utwórz własny kolor z palety. Następnie dodaj logo i tekst.
  2. Wybierz dane – spośród setek map lub z własnych zasobów wybierz podkład dla swojej internetowej aplikacji 2D. Jeśli dla twojej firmy lepszym rozwiązaniem jest praca w 3D, wybierz jedną z gotowych scen 3D.
  3. Wybierz funkcjonalność – istnieje ponad 50 widżetów, takich jak Filter (Filtruj), Edit (Edytuj), Search (Szukaj), Infographic (Infografika), Print (Drukuj) i Swipe (Przesuń), które pomagają stworzyć niestandardową aplikację, spełniającą potrzeby różnych odbiorców i innych użytkowników.
  4. Testuj, uruchamiaj i udostępniaj – przetestuj nową aplikację, aby upewnić się, że wygląda dobrze i działa poprawnie. Zasymuluj pracę na różnych urządzeniach mobilnych. Gdy będziesz gotowy, uruchom aplikację i udostępnij ją innym.

Web AppBuilder for ArcGIS to aplikacja oparta wyłącznie na HTML5 / JavaScript, która pozwala tworzyć własne, intuicyjne aplikacje internetowe bez pisania ani jednego wiersza kodu. Aplikacja wykorzystuje nowe funkcje platformy ArcGIS i nowoczesną technologię przeglądarki, aby zapewnić zarówno elastyczne, jak i potężne możliwości, takie jak wizualizacja danych 3D. Ponadto programiści mają możliwość tworzenia niestandardowych narzędzi i motywów aplikacji. Obejrzyj video, aby dowiedzieć się, jak skonfigurować aplikacje GIS, które działają płynnie na wszystkich urządzeniach.


Wstęp do Web AppBuildera

Funkcje edycji Web AppBuildera

Filmy są w angielskiej wersji językowej. W razie potrzeby włącz automatyczne polskie napisy (instrukcja).

Czy Web AppBuilder sprosta Twoim wymaganiom?

Web AppBuilder for ArcGIS jest doskonałym rozwiązaniem dla organizacji, które muszą szybko i efektywnie tworzyć oraz wdrażać nowe, niestandardowe aplikacje internetowe...