Powrót do aktualności

25/05/2018

Firmy SAP i Esri rozszerzają współpracę w zakresie rozwiązania SAP HANA

Firma  Esri, lider w obszarze rozwiązań do analiz przestrzennych (GIS) i SAP wiodący dostawca rozwiązań ERP, CRM i BI, zacieśniły współpracę w obszarze wsparcia dla platformy SAP HANA.

Rozwiązania Esri zostały w pełni zintegrowane z systemem SAP co ma zwiększyć wydajność i skalowalność oraz pozwoli na całkowitą integrację danych korporacyjnych i przestrzennych. Jest to kolejny etap współpracy obu firm. Do tej porty rozwiązania Esri wspierały takie aplikacje jak SAP Business Suite i SAP Business Network.

Zarówno stacjonarnie, jak i w chmurze, geobaza Esri zasilana przez SAP HANA pozwala na integrowanie i dostarczanie danych przestrzennych w obrębie całej organizacji. Nowe funkcjonalności wpłyną na obniżenie kosztów administracyjnych oraz całkowitego kosztu posiadania rozwiązania informatycznego (TCO). Połączenie systemu do zarządzania danymi z możliwościami wizualizacji informacji i analiz przestrzennych pozwoli na osadzanie danych geoprzestrzennych w podstawowych procesach biznesowych.

Pełna integracja SAP HANA i Esri usprawni architekturę IT dzięki wykorzystaniu tylko jednej platformy. Umożliwi to nie tylko szybszy zwrot z inwestycji poprzez ograniczenie nadmiarowości i poprawę wydajności, lecz także wytyczy drogę dla dalszych innowacji mających na celu połączenie GIS-u z innymi systemami i danymi wykorzystywanymi przez przedsiębiorstwa.