GIS w energetyce

GIS w energetyce

Wykorzystanie GIS-u w energetyce to możliwość integrowania różnych informacji i danych, powiązania elementów sieci i ich szczegółowego opisu i lokalizacji z informacjami o konsumentach energii. To integracja analiz przestrzennych, biznesowych i lokalizacyjnych.

Opis

GIS wspiera dystrybutorów energii  w obszarze paszportyzacji sieci oraz w kompleksowym zarządzaniu infrastrukturą sieciową. Technologia Esri pomaga zarówno prognozować zapotrzebowanie na energię elektryczną, jak i  oceniać możliwości wykorzystania odnawialnych źródeł energii. GIS ułatwia prace na wszystkich etapach –  projektowania, planowania i kontroli inwestycji. A następnie dostarcza wiedzy o eksploatacji sieci. Daje możliwość bieżącej, terenowej aktualizacji danych, pozwala zarządzać pracą ekip terenowych oraz łatwo lokalizować i obsługiwać awarie.

Korzyści

  • Lepsze zarządzanie siecią

    Integracja danych z różnych systemów (np. SCADA, systemy bilingowe, ERP) oraz możliwość automatycznego przesyłania danych z oddziałów firmy do jej centrali.

  • Aktualne informacje o sieci

    Bieżące informacje o stanie technicznym urządzeń, optymalizacja zakresu, kierunków działań i planowanie rozwoju sieci oraz dostęp do pełnych, aktualnych informacji o odbiorcach.

Poznaj opinie naszych klientów

Potrzebujesz więcej informacji?

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem oprogramowania, prosimy o kontakt drogą elektroniczną lub o telefon.
Nasz dział sprzedaży zaoferuje Państwu dogodne
warunki zakupu i doradzi w doborze oprogramowania.

Skontaktuj się
z nami:

Krzysztof Borkowski

tel. (22) 749 87 78
fax (22) 749 87 01

e-mail: kborkowski@esri.pl

Przejdź do strony kontaktu

Chcesz być na bieżąco z aktualnościami ze świata GIS?

Odwiedź nasz serwis arcanagis.pl, przybliżymy ci tajniki wykorzystania informacji geograficznej we współczesnym świecie.

arcanagis.pl