GIS w muzeach

Systemy GIS używane przez muzea, ogrody botaniczne oraz zoologiczne do zarządzania infrastrukturą i zbiorami, do prowadzenia badań naukowych, dydaktycznych oraz do promocji.

Opis:

GIS wspomaga inwentaryzację poszczególnych elementów obiektu (muzeum, pałacu, parku, ogrodu), łącząc ich dane geometryczne i lokalizacyjne z pełną dokumentacją. Ułatwia dokumentowanie zmian ewidencjonowanych obiektów, które zachodziły w czasie (model czterowymiarowy). Technologia Esri wykorzystywana jest do tworzenia map, prezentacji multimedialnych i wirtualnych przewodników dla zwiedzających. Pomaga badać ruch użytkowników na terenie obiektu  w różnych porach dnia i roku i dostosowywać ekspozycję do zmieniających się warunków i zapotrzebowania.

Korzyści:

  • Pełna integracja danych

    GIS umożliwia całościowe spojrzenie na każdy z elementów, jak i na cały obiekt.

  • Efektywne zarządzanie

    GIS to narzędzie usprawniające zarządzanie przestrzenią obiektu oraz zainstalowanymi urządzeniami.

  • Popularyzacja obiektu

    Interaktywne mapy oraz udostępnianie informacji o zasobach poprzez internet podnoszą atrakcyjność prezentowanego obiektu i poszerzają krąg zainteresowanych placówką.

Skontaktuj się z nami:

Chcesz dowiedzieć się jak technologia GIS może wspomóc działanie Twojej organizacji? Wypełnij formularz kontaktowy, a nasz zespół specjalistów odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Weź udział w szkoleniu
i wykorzystaj w pełni potencjał GIS:

Zobacz wszystkie szkolenia

Chcesz być na bieżąco z aktualnościami ze świata GIS?

Odwiedź nasz serwis arcanagis.pl, przybliżymy ci tajniki wykorzystania informacji geograficznej we współczesnym świecie.

arcanagis.pl