Mapowanie i wizualizacja

Platforma ArcGIS udostępnia zaawansowane, intuicyjne, kontekstowe narzędzia kartograficzne, umożliwiając wizualizację danych na interaktywnych mapach. Można je wyświetlać na różnych urządzeniach pracujących w różnych systemach operacyjnych.

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z nami
Zaawansowana wizualizacja

Zaawansowana wizualizacja

ArcGIS zapewnia pełen repertuar symboli i stylów prezentacji kartograficznych. Udostępnione są gotowe symbole, możliwe jest również projektowanie własnych. Bogaty zestaw kartograficznych metod prezentacji pozwala tworzyć ciekawe mapy. Można do nich dodawać wyskakujące okienka, wykresy i infografiki, wzbogacając w ten sposób przekaz informacji.

Inteligentne mapowanie

Inteligentne mapowanie

Procedury pracy w ArcGIS analizują dane przeznaczone do wizualizacji i sugerują najlepszy sposób ich prezentacji. Inteligentne wartości domyślne oferują odpowiednie wybory, które ułatwiają konfigurację wielu właściwości mapy. Sugerowane są takie skale prezentacji, które mają sens dla danego zestawu danych. Zmiany stylu prezentacji mapy są natychmiast widoczne na ekranie. Dzięki inteligentnemu mapowaniu zarówno ekspert, jak i nowicjusz mogą tworzyć profesjonalne mapy.

 Wbudowane mapy bazowe

Wbudowane mapy bazowe

Esri udostępnia wiele map bazowych, które mogą być wykorzystane jako podstawa do prezentacji opracowywanej treści tematycznej. Odpowiednio dobrana mapa bazowa zapewnia kontekst, który ma kluczowe znaczenie dla zrozumienia prezentowanego zagadnienia. Mapy te są budowane przez Esri z najlepszych dostępnych danych i występują w wielu stylach.

ArcGIS Living Atlas of the World

ArcGIS Living Atlas of the World

Na platformie ArcGIS dostępny jest ArcGIS Living Atlas of the World, ogromny zbiór globalnych informacji geograficznych obejmujących wiele zagadnień. Zasób ten jest tworzony przez społeczność użytkowników ArcGIS na całym świecie. Informacje te można bezpośrednio wykorzystać do rozpoczęcia lub rozszerzenia projektu. Mapy, aplikacje i warstwy danych w Living Atlas są podzielone na kategorie, co ułatwia szybkie znalezienie potrzebnej treści.

Szablony branżowe

Szablony branżowe

Istnieje możliwość zaimportowania swoich danych do gotowych, ale jednocześnie dostosowywalnych  szablonów prezentacji zaprojektowanych przez ekspertów branżowych z Esri. Przyspiesza to tworzenie branżowych map tematycznych zgodnie z przyjętymi standardami.

Kafle wektorowe

Kafle wektorowe

Dane można publikować jako warstwy kafli wektorowych zoptymalizowanych pod kątem wydajnej wizualizacji, którym można nadawać styl odpowiedni dla dowolnej mapy lub aplikacji. Pakiety kafli wektorowych utworzone w ArcGIS i udostępnione w Internecie pozwalają szybko tworzyć wiele atrakcyjnych wizualnie map z własnych danych, które będą doskonale wyglądały w różnych skalach.

Wizualizacja 3D

Wizualizacja 3D

Wizualizacja danych w 3D pozwala uatrakcyjnić przekaz informacji. Połączenie danych 3D i 2D nadaje im głębszy wymiar, buduje kontekst i pozwala pokazać pełny obraz z różnych perspektyw.