Leśniku! Zmień swój GIS na ArcGIS!

Jeżeli jeszcze nie miałeś do czynienia z ArcGIS albo jesteś stałym użytkownikiem ArcGIS to ta oferta jest dla Ciebie. Specjalna oferta Esri Polska dla jednostek organizacyjnych Lasów Państwowych

 Zamów ofertę

Program ArcGIS to popularne środowisko do tworzenia map używane przez ponad 70% nadleśnictw w Polsce, a także przez Generalną Dyrekcję Lasów Państwowych oraz Dyrekcje Regionalne.

ArcGIS wspiera codzienne zadania leśników, takie jak tworzenie i aktualizacja Leśnej Mapy Numerycznej, wymiana informacji i danych między jednostkami, udostępnianie społeczeństwu informacji o lasach w tym edukacja leśna, czy pracę z danymi w terenie.

Szczegóły oferty

Szczegóły oferty

W ramach specjalnej oferty można zakupić licencję jednostanowiskową ArcGIS for Desktop Basic 10.8 w bardzo atrakcyjnej cenie. Każda licencja objęta jest rocznym serwisem zapewniającym polską pomoc techniczną, aktualizację do najnowszej wersji, jeśli taka zostanie wydana, oraz możliwość korzystania z ArcGIS Online. Dodatkowo użytkownik ma możliwość pracy z nową aplikacją desktopową ArcGIS Pro.

Oferta obowiązuję do końca września 2020 roku i obejmuje maksymalnie 3 licencje dla każdej jednostki LP.

ArcMap

ArcMap

ArcMap to rozwiązanie używane w Lasach Państwowych od ponad 15 lat. Jest wykorzystywane do edycji danych, aktualizacji Leśnej Mapy Numerycznej i tworzenia map leśnych. Posiada dodatkowo również funkcje analityczne.

Więcej …

 

ArcGIS Pro

ArcGIS Pro

ArcGIS Pro to nowoczesna, aplikacja typu desktop wykorzystująca środowisko 64-bit, co pozwala na szybkie przetwarzanie dużej ilości danych wektorowych i rastrowych. Poza funkcjonalnością ArcMap, posiada wiele nowych narzędzi i bardziej przyjazny użytkownikowi interfejs. ArcGIS Pro jest dostępne w ramach licencji ArcGIS Desktop i można z niego korzystać na tej samej maszynie co ArcMap.

Analiza inwestycji liniowej w ArcGIS Pro – demo nt. wyznaczania powierzchni wyłączonej z produkcji leśnej na podstawie wydzieleni LMN i projektowanego przebiegu sieci energetycznej.

Więcej …

ArcGIS Online

ArcGIS Online

ArcGIS Online to rozwiązanie w chmurze Esri umożliwiające udostępnianie map w Internecie, wygodne zbieranie danych w terenie i efektywną wymianę informacji między jednostkami. Pozwala na budowanie własnych aplikacji internetowych bez programowania.

Opracowanie aplikacji webowej – demo nt. przygotowania bez programowania aplikacji webowej z wykorzystaniem danych LMN za pomocą ArcGISOnline i Web App Builder.

Więcej …

Przykłady aplikacji

 • Turystyka leśna

   

   

 • Zgłoś problem

Przeczytaj na arcanagis.pl

 • Las w kieszeni

  Bank Danych o Lasach to wielopoziomowy system gromadzenia, przetwarzania i udostępniania informacji o lasach wszystkich form własności. Aby informacja ta trafiała do jak największej liczby odbiorców oraz by była dostępna w dogodny sposób, przygotowywana jest aplikacja mobilna Banku Danych o Lasach.

  Przeczytaj …

 • Jeden portal, wiele możliwości

  Rozwiązania portalowe oparte na chmurze są coraz bardziej powszechne. Zaczynają one być również wykorzystywane w Lasach Państwowych. Współpraca oraz prosta wymiana danych i informacji między placówkami, ich udostępnianie społeczeństwu w formie interaktywnych opracowań, a także wydajna realizacja szeregu zadań i projektów to tylko niektóre wyzwania z jakimi borykają się instytucje leśne.

  Przeczytaj …

 • LEMAN – środowisko wspierające tworzenie map leśnych

  Planowanie gospodarki leśnej w Polsce dotyczy wielu zagadnień i jest dość szczegółowe. Obejmuje wiele zagadnień, od opisu i inwentaryzacji lasu, poprzez plany (np. plan cięć, planowanie hodowli, plany ochrony lasów itp.), aż po analizy strategiczne i prognozy. W procesie planowania wytwarzane są różne produkty, przygotowywane w formie cyfrowej.

  Przeczytaj …

 • GIS w ochronie i zarządzaniu obszarami górskimi

  Wśród wielu dziedzin, w których w naszym kraju wykorzystywany jest GIS, od lat świetnie odnajduje się też leśnictwo. Lasy Państwowe to chyba pierwsza w Polsce „instytucja” o zasięgu krajowym, która całkowicie zdigitalizowała swoje zasoby kartograficzne i skutecznie zaczęła je aktualizować, utrzymując przy tym ich integrację.

  Przeczytaj …