Pozyskiwanie danych w terenie i zarządzanie nimi w ArcGIS

zapisz się na szkolenie

Aktualnie szkolenia prowadzone przez instruktorów Esri Polska odbywają się w formie zdalnej (do odwołania). Pomimo zmiany formuły, szkolenia online w zakresie treści i przekazu są identyczne jak autoryzowane szkolenia Esri prowadzone w trybie stacjonarnym.
Szczegółowy opis procedury prowadzenia szkoleń i wymagań technicznych w trybie zdalnym znajduje się w Regulaminie szkoleń organizowanych przez Esri Polska. Szczegółowa instrukcja korzystania z platformy zdalnej jest wysyłana do uczestników szkoleń po potwierdzeniu organizacji szkolenia.

Poziom

Podstawowy

Czas trwania

2 dni

Podręcznik

jęz. polski

Koszt szkolenia (netto)

Skutecznie pozyskuj dokładne dane, pozwalające podejmować decyzje w czasie rzeczywistym

Dowiedz się, jak oprogramowanie ArcGIS obsługuje pełną procedurę organizacji prac w zakresie zarządzania danymi w terenie – od biura do prac w terenie i z powrotem do biura. Poznasz najlepsze praktyki dotyczące konfigurowania i wdrażania aplikacji ArcGIS do pracy w terenie, aby spełniały Twoje potrzeby w zakresie gromadzenia danych. W czasie kursu, podczas wykonywania niektórych ćwiczeń będziesz mieć okazję skorzystania z własnego urządzenia mobilnego z systemem iOS lub Android.

Cele

Podczas kursu uczestnicy poznają następujące zagadnienia:

  • Tworzenie i konfigurowanie map internetowych oraz ankiet do gromadzenia danych.
  • Szybkie rejestrowanie obserwacji terenowych w czasie rzeczywistym.
  • Monitorowanie trwających prac terenowych za pomocą dashboardów.

Oprogramowanie

Esri Polska zapewnia w trakcie szkolenia dostęp uczestnikom do następującego oprogramowania:

  • ArcGIS Online
  • ArcGIS Dashboards
  • ArcGIS Field Maps
  • ArcGIS QuickCapture
  • ArcGIS Survey123

Zalecane doświadczenie

Wymagane jest tylko minimalne doświadczenie w obsłudze przeglądarki internetowej i użytkowaniu oprogramowania Windows do podstawowego zarządzania plikami i ich przeglądania. Zalecane jest ukończenie kursu Poznanie możliwości rozwiązania ArcGIS Online lub posiadanie równoważnej wiedzy. Wykonanie niektórych ćwiczeń wymaga posiadania urządzenia mobilnego (smartfonu lub tabletu) z systemem iOS lub Android z dostępem do Internetu.

Słowa kluczowe

FIDA, ArcGIS Online, podstawy, procedury, wprowadzenie, tworzenie map, mapy, analizy przestrzenne, analizy, zarządzanie danymi, online, web, web mapa, mapa internetowa, internet, instytucja, tworzenie mapy internetowej, aplikacja, aplikacje, teren, dane w terenie, aplikacje terenowe, aplikacje mobilne, gromadzenie danych, ArcGIS Dashboards, ArcGIS Field Maps, ArcGIS QuickCapture, ArcGIS Survey123, ArcGIS Workforce

  • ArcGIS Online

Spis treści