Praca z danymi Lidar w ArcGIS

zapisz się na szkolenie

Aktualnie szkolenia prowadzone przez instruktorów Esri Polska odbywają się w formie zdalnej (do odwołania). Pomimo zmiany formuły, szkolenia online w zakresie treści i przekazu są identyczne jak autoryzowane szkolenia Esri prowadzone w trybie stacjonarnym.
Szczegółowy opis procedury prowadzenia szkoleń i wymagań technicznych w trybie zdalnym znajduje się w Regulaminie szkoleń organizowanych przez Esri Polska. Szczegółowa instrukcja korzystania z platformy zdalnej jest wysyłana do uczestników szkoleń po potwierdzeniu organizacji szkolenia.

Poziom

Podstawowy

Czas trwania

1 dzień

Podręcznik

jęz. polski

Koszt szkolenia (netto)

Pracuj z danymi LIDAR w oprogramowaniu ArcGIS Pro

Ten kurs przedstawia koncepcje danych dotyczące wykrywania i określania odległości (lidar), metody gromadzenia, kwestie kontroli jakości i typowe zastosowania danych lidar. Omówiono techniki zarządzania, edycji, wizualizacji i udostępniania produktów informacyjnych 2D i 3D pochodzących z danych lidar przy użyciu ArcGIS Pro.

Dla kogo jest kurs?

Dla wszystkich osób, które chcą poznawać możliwości pracy z danymi lidar w aplikacji ArcGIS Pro.

Cele

Podczas kursu uczestnicy poznają następujące zagadnienia:

  • Sprawdzanie jakości i dokładności danych lidar
  • Edycja danych lidar w celu poprawienia błędów
  • Organizowanie, przetwarzanie, wizualizowanie i udostępnianie danych lidar przy użyciu zestawów danych ArcGIS LAS, zestawów danych mozaiki i warstw scen chmur punktów
  • Tworzenie przydatnych produktów informacyjnych na podstawie danych lidar, w tym powierzchni rastrowych, śladów budynków i szacunków dotyczących roślinności.

Oprogramowanie

Esri Polska zapewnia w trakcie szkolenia dostęp uczestnikom do następującego oprogramowania:

  • ArcGIS Pro
  • ArcGIS 3D Analyst
  • ArcGIS Online

Wymagania i zalecenia

Kurs przeznaczony jest dla użytkowników oprogramowania ArcGIS Pro, którzy ukończyli szkolenie ArcGIS Pro: Efektywne wykorzystywanie narzędzi GIS lub posiadają wiedzę porównywalną.

  • ArcGIS Pro

Spis treści