Zarządzanie danymi przestrzennymi w ArcGIS

zapisz się na szkolenie

Aktualnie szkolenia prowadzone przez instruktorów Esri Polska odbywają się w formie zdalnej (do odwołania). Pomimo zmiany formuły, szkolenia online w zakresie treści i przekazu są identyczne jak autoryzowane szkolenia Esri prowadzone w trybie stacjonarnym.
Szczegółowy opis procedury prowadzenia szkoleń i wymagań technicznych w trybie zdalnym znajduje się w Regulaminie szkoleń organizowanych przez Esri Polska. Szczegółowa instrukcja korzystania z platformy zdalnej jest wysyłana do uczestników szkoleń po potwierdzeniu organizacji szkolenia.

Poziom

Zaawansowany

Czas trwania

2 dni

Podręcznik

jęz. polski

Koszt szkolenia (netto)

Kurs daje uczestnikom możliwość dogłębnego zbadania geobazy, natywnego formatu przechowywania danych w oprogramowaniu ArcGIS. Prezentowane są najlepsze praktyki tworzenia geobazy jako sposobu centralnego przechowywania i wydajnego zarządzania danymi przestrzennymi w firmie czy instytucji. Podczas kursu rozwijane są umiejętności potrzebne do skonfigurowania zachowań geobazy zapewniających integralność i dokładność danych podczas pracy na geobazie plikowej oraz geobazie profesjonalnej (enterprise).

Kurs prowadzony jest w oparciu o aplikację ArcGIS Pro. Użytkownicy posługujący się aplikacją ArcMap powinni zapisywać się na kurs o podobnej tematyce – Budowanie geobaz.

Dla kogo jest kurs?

Szkolenie jest przeznaczone dla użytkowników ArcGIS, którzy chcą przechowywać dane w geobazie i w pełni korzystać z zaawansowanych funkcji, jakie oferuje format geobazy. Kurs może być szczególnie przydatny liderom zespołów GIS, projektantom baz danych oraz osobom edytującym dane.

Cele

Podstawowe umiejętności, jakie osiągną uczestnicy:

  • Tworzenie geobazy, przygotowanie schematu bazy oraz ocena dostępnych modeli danych
  • Wczytywanie danych do geobazy, utrzymanie poprawności danych przy edycji, tworzenie zestawu danych mozaiki do przechowywania zobrazowań
  • Definiowanie reguł i relacji w celu zapewnienia integralności danych
  • Konfigurowanie dostępu do geobazy profesjionalnej (enterprise) i stosowanie wersjonowania w celu umożliwienia równoczesnej edycji wielu użytkownikom

Oprogramowanie

ArcGIS Pro

Wymagania i zalecenia

Kurs przeznaczony jest dla osób, które ukończyły szkolenie ArcGIS Pro: Efektywne wykorzystywanie narzędzi GIS lub posiadają wiedzę porównywalną.

  • ArcGIS Pro

Spis treści