Zarządzanie danymi przestrzennymi w ArcGIS

Zarządzanie danymi przestrzennymi w ArcGIS

zapisz się na szkolenie

Poziom

Zaawansowany

Czas trwania

2 dni

Podręcznik

jęz. polski

Koszt szkolenia (netto)

2 000,00 zł

Kurs daje uczestnikom możliwość dogłębnego zbadania geobazy, natywnego formatu przechowywania danych w oprogramowaniu ArcGIS. Prezentowane są najlepsze praktyki tworzenia geobazy jako sposobu centralnego przechowywania i wydajnego zarządzania danymi przestrzennymi w firmie czy instytucji. Podczas kursu rozwijane są umiejętności potrzebne do skonfigurowania zachowań geobazy zapewniających integralność i dokładność danych podczas pracy na geobazie plikowej oraz geobazie profesjonalnej (enterprise).

Kurs prowadzony jest w oparciu o aplikację ArcGIS Pro. Użytkownicy posługujący się aplikacją ArcMap powinni zapisywać się na kurs o podobnej tematyce – Budowanie geobaz.

Dla kogo jest kurs?

Szkolenie jest przeznaczone dla użytkowników ArcGIS, którzy chcą przechowywać dane w geobazie i w pełni korzystać z zaawansowanych funkcji, jakie oferuje format geobazy. Kurs może być szczególnie przydatny liderom zespołów GIS, projektantom baz danych oraz osobom edytującym dane.

Cele

Podstawowe umiejętności, jakie osiągną uczestnicy:

  • Tworzenie geobazy, przygotowanie schematu bazy oraz ocena dostępnych modeli danych
  • Wczytywanie danych do geobazy, utrzymanie poprawności danych przy edycji, tworzenie zestawu danych mozaiki do przechowywania zobrazowań
  • Definiowanie reguł i relacji w celu zapewnienia integralności danych
  • Konfigurowanie dostępu do geobazy profesjionalnej (enterprise) i stosowanie wersjonowania w celu umożliwienia równoczesnej edycji wielu użytkownikom

Oprogramowanie

ArcGIS Pro

Wymagania i zalecenia

Kurs przeznaczony jest dla osób, które ukończyły szkolenie ArcGIS Pro: Efektywne wykorzystywanie narzędzi GIS lub Wprowadzenie do ArcGIS Pro dla specjalistów GIS lub posiadają wiedzę porównywalną.

Spis treści